Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Kolizja kilka dni przed koncem ubezepiczenia - zniżki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , normlanie mamy pecha , tydzien temu tesciowej koles wjechal w dupe a dzisiaj zona jechala moja niunia :) i jechal za nia koles i niby w tej samej chwili ona chciala zjechac na prawy pas a on ja w tej samech chwili wyprzedzal prawym pasem .... zona przyznala sie do winy bo sie wytraszyla chociaz uwaza ze to ogolnie obopolna wina powinna byc .... ale teraz juz po fakcie ....( aha z moim autem nic sie nie stalo bo koles zamiast zahamowac zjechal na pobocze i rozwalil swoje auto .

moje pytanie bo dzisiaj jest 15 pazdziernika a od 23 mam nowa polise i juz dostalem wyliczenie i kwity do zaplaty , czy musze zadzwonic i poinformowac ubezpieczalnie o kolizji zeby na nowo wyliczyli ? zeby nie bylo ze pozniej mi dowala doplate np 1000zl , bo jak cos to bede szukal inne ubezpieczalni na szybko .

z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyznanie się do winy pozostaje, to powinieneś to zgłosić, bo wystąpiła szkoda. TU mają teraz wspólną bazę o szkodach, więc prędzej czy później się dowiedzą i trzeba będzie dopłacić.

Przekalkulują Ci składkę i jeśli wyjdzie Ci za dużo, to zawsze masz jeszcze czas poszukać innego ubezpieczyciela.

Dopóki nie zapłacisz, to jest to propozycja zawarcia ubezpieczenia, więc Cię nie wiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wogole czy np. zona moze cofnąć to ze sie przyznala czy juz po fakcie ? i nie ma sensu to wszystko

a wogole bo to byla stara fiesta warta pewnie z 1000zl , czy jest mozliwosc dogadac sie z ubezpieczalnia ze ja pokryje koszty naprawy a oni nie zabiora znizek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byla policja bo akurat przejezdzala ...... no wlasnie pytam zeby pozniej nie bylo ze jakas doplata , a tak przyznam sie ze byla kolizja i najwyzej poszukam cos innego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon najpierw do gościa, jeśli masz kontakt i sprawdź, czy się chce dogadać.

Jeśli już zgłosił szkodę, to musi oczywiście wycofać.

Jeśli tak, to na Policji powinniście zgłosić, że sprawę załatwiacie sami - inaczej wyślą notatkę do Twojego ubezpieczyciela o tej kolizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rozmawilam wlasnie z zona i jednak porzadnie rozwalil te auto a przeciez nie dam z 2tys , a wiec ta sprawe odpuszczam , zoabczymy ile znizek zabiora i tyle .

jezeli jest 60% to zabieraja tylko 10 ? czy to zalezy ?[br]Dopisany: 15 Październik 2011, 14:46_________________________________________________a jeszcze jedno pytanie , bo moje auta jestes zarejestrowane na moja mame ktora ma znizki i ma tez drugie auto na siebie , czy jej tez zabieraja znizki skoro z nich korzystalismy przy ubezpieczeniu ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy w jakim towarzystwie, może polecieć 20%

na wszystkie samochody

w takich przypadkach warto wykupywać ochronę zniżki

na dzień dzisiejszy uciekanie do innego ubezpieczyciela nie ma sensu, jest już baza UFG, gdzie po wpisaniu danych mam taką informację

"Dokonano weryfikacji szkodowości w okresie:

OC: od 2003-10-18 do 2011-10-18

AC: od 2003-10-18 do 2011-10-18

Uzyskano informację o następujących szkodach:

ryzyko data

OC 2009-06-26

OC 2011-04-11"

więc nawet jeśli zawrzesz na 60% nowe ubezpieczenie to do pół roku mogą Cię zweryfikować i jeśli skłamałeś to musisz dopłacić różnicę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy w jakim towarzystwie, może polecieć 20%

na wszystkie samochody

w takich przypadkach warto wykupywać ochronę zniżki

na dzień dzisiejszy uciekanie do innego ubezpieczyciela nie ma sensu, jest już baza UFG, gdzie po wpisaniu danych mam taką informację

"Dokonano weryfikacji szkodowości w okresie:

OC: od 2003-10-18 do 2011-10-18

AC: od 2003-10-18 do 2011-10-18

Uzyskano informację o następujących szkodach:

ryzyko data

OC 2009-06-26

OC 2011-04-11"

więc nawet jeśli zawrzesz na 60% nowe ubezpieczenie to do pół roku mogą Cię zweryfikować i jeśli skłamałeś to musisz dopłacić różnicę

pozdrawiam

w zadnym wypadku nie chce nic ukrywac .... tylko chce zmienic ubezpieczyciela z tego wzgledu ze pewnie w obecnym towarzystwie duzo bede musial doplacic do ubezpieczenia .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zmienić zeznanie, nawet mimo notatki służbowej Policji.

TU kieruje zazwyczaj formularz przebiegu zdarzenia do sprawcy i poszkodowanego - tutaj można się "wykazać".

Ważne, aby we "właściwym" (krótkim) czasie poinformować Policję i TU, ew. inne służby o wycofaniu zeznania ws. winy.

sokolnh ma rację ad. informacji o zniżkach/szkodach.

TU komunikują się nawet ad. zakresu szkody, tzn. jeśli uszkodzenia zgłaszane są wielokrotnie oraz w innych przypadkach, spotykanych także na naszym forum :)

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...