Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Świece i wymiana


grinlock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. zeszłej zimy miałem spore problemy z odpalaniem. Przy sporych mrozach silnik skakał jakby miał zaraz wyskoczyć z ramy i kopcił niczym zasłona dymna. Chciałbym w tą zimę uniknąć takich uniedogodnień. Posiadam AUDI A4 B6 1.9 TDI 130KM.2002R. Nie wiem kiedy i nie wiem czy w ogóle były wymieniane świece...... może wymiana na nowe rozwiąże mój problem? Chyba że macie Państwo jakąś inna propozycję co do mojego problemu? a może to normalny objaw?? jakie świece polecacie??

Bardzo dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już w zeszłym roku były problemy to proponowałbym zacząć od 'najprostszych' rzeczy, czyli właśnie wymiana świec żarowych i sprawdzenie kąta synchronizacji.

Przed wymianą świec oczywiście można je sprawdzić, ale skoro nie wiadomo kiedy były wymieniane to ja bym je po prostu zmienił. Ja na dniach do siebie zakładam BERU, koszt ok. 50zł/sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wchodzą Beru GN 046 (97 mm długości), ale to już trzeba konkretnie po VINie sprawdzić, który model trzeba zastosować (krótszy/dłuższy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw vag. Potem dalej. Kąt synchro bardzo ważny. Jak byłem rok temu w grudniu w pl to raz rano było minus 19 i miałem tylko jedną świece dobrą to zapalił po jednym obrocie. Fakt puścił bąka i potelepał jakieś 5 sekund i potem ok. Jak na vag będzie ok to potem prawie prewencyjnie trzeba uszczelnienia na pd wymienić bo po tylu latach takie gumki twardnieją i nie trzymają.świece żarowe to są potrzebne jak już kompresja spada.i nie tylko w tym aucie ale również w innych co miałem to świece mało dawały jak silnik zdrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...