Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Piszczenie w tylnym kole


Jarol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem że jak jadę po nierównej drodze i auto się kołyszę to słuchać piszczenie dochodzące z tylnego prawego koła.

Prawdopodobnie uszkodzone są jakieś tuleje na wahaczach. Czy koś miał z tym problem co należy wymienić żeby pozbyć się tego pisku??

Czy przy rozbieraniu zawieszenia z tyłu i po wymianie tulei w wahaczach trzeba ustawiać geometrię??

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak na postoju bujasz autem to też popiskuje,i jak podnosisz auto na podnośniku też piszczy?Czy tylko jak jedziesz?Bo może to być amortyzator.Takie piski dochodziły do mojego ucha spryskałem amorek WD40 i teraz jest cisza. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj a jesteś pewien że to zawieszenie? Posadź kogoś z tyłu jak będziesz jechał i niech posłucha. Wiem na swoim przykładzie, że może to piszczeć nawet roleta bagażnika ( w sumie to nie bo masz sedana) czy niedomknięte fotele z tyłu lub też nawet głupi plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dochodzi to z zawieszenia, jest to takie skrzypienie z piszczeniem, słychac to jak auto zacznie się bujać jak jade po nierównej drodze. Na postoju jak pobujam autem to tego nie słychac. No faktycznie amortyzator to też może być.

A jesli chodzi o tuleje wahaczy z tyłu to co się najczęściej wymienia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj a przypomniała mi się sytuacja ale z Meganki. Na progach zwalniających, w różnych zagłębieniach i przy podjazdach na krawężniki.

Miałem takie coś jak dźwięk skręcanej sprężyny (skrzypiącej) połączony z cichym piskiem.

Przyczyną było wyrobione gniazdo (taki zestaw gum) gdzie łączy się amortyzator z karoserią.

Może tam trzeba posłuchać?

Części dość tanie ale rozbierania dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie osłon amortyzatorów i odbojów na nowe piszczy mi delikatnie cały tył. Można psiknąć WD-40, ale mi się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można psiknąć WD-40, ale mi się nie chce.

To ja już wcześniej pisałem,najłatwiejszy sposób aby sprawdzić o co kaman :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie piszczało ale to był zuzyty klocek :gwizdanie:

Ja jak miałem zużyte klocki to nie piszczało tylko był odgłos tarcia metal o metal,a tak w ogóle to kolega pisze,że odgłosy piszczenia dochodzą podczas jazdy na nierównościach a nie podczas hamowania :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...