Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Intercooler-przyczyna dymienia?


RoBoPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim autkiem a mianowicie chodzi o dymienie:

gdy zostaje odpalony (odpala na tykniecie) czasem silnik sie buja jak bylby zakrztuszony,na zimnym silniku odrazu dymi na niebiesko! w poniejszych fazach dymu przy przyspieszaniu na kazdym biegu!

-turbina wymieniona na zregenerowana

-EGR wyczyszczony (możliwe ze do wymiany)

-auto ma 250 tys przebiegu

Intercooler badz jego doloty mogą byc przyczyna takiego dymienia !? czy czyszczenie go ma sens?

naprawde nie mam juz sil na to dymienie!!

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu silnik do wymiany!! czy jak Ciebie boli głowa to od razu wymieniasz głowę? najpierw trzeba sprawdzić wszystkie opcje a dopiero później wymieniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że jak dymi to może być uszczelka umnei była i właśnie dymił sprawdź stan płynu chłodniczego czy nieubywa :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu silnik do wymiany!! czy jak Ciebie boli głowa to od razu wymieniasz głowę? najpierw trzeba sprawdzić wszystkie opcje a dopiero później wymieniać...

To była metafora :tongue4: chodziło mi o remont, w najmniej drastycznym wypadku tylko uszczelka i planowanie głowicy :cool1:[br]Dopisany: 18 Październik 2011, 23:55_________________________________________________Zobacz czy na korku i bagnecie nie robi się biała śmietana. Nie jeździj tym autem tylko do mechaniola, czapa w górę i diagnoza :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

-Piany nie ma

-oleju nie ubywa

-plyn chlodniczy rowniez bez zmian

z tego co zobaczylem to jeden waz jest troszke mokry przy zaciskach,tak jakby byl lekko nieszczelny.

pozdrooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mi tez tak dymi musze uszczelke vacu pompy wymienic dymi do rozgrzania silnika pelnego. hmm mi nie ubywa plynu ani nic ja slyszalem ze jak pompki leja to wlasnie tak dymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...