Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Crashtest przy prędkości ok 200km/h

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przecież coś wyhamował więc i prędkość była mniejsza

Opublikowano

I żyje.

Opublikowano

Wystarczy że jedziesz 100km/h i z naprzeciwka tyle samo, masz to samo wtedy..

Opublikowano

Wystarczy że jedziesz 100km/h i z naprzeciwka tyle samo, masz to samo wtedy..

no nie masz racji , jak uderzysz czolowo w samochod z predkoscia 100km/h i auto z przeciwka bedzie jechalo tez 100km/h to tak jakbys uderzyl (w symulacji) w sciane z predkoscia 100km/h . To sie nie sumuje :gwizdanie: .Oczywiscie zakladamy ze nie zderzyles sie z autem ktore wazy 2x tyle co Twoje, i nie jest czolgiem /tirem/kombajnem/walcem.

Opublikowano

coś pleciesz to się właśnie sumuje

Opublikowano

Z lekcji fizyki, jeśli dwa obiekty zderzą się z predkością x to jest tak samo, jakby jeden obiekt uderzył w drugi nieruchomy z prędkością 2x.

Inna sprawa, że siła uderzenia zależy od kąta i wielkości punktu w którym się zderzają. Jeśli dwa auta "zaliczą" idealną czołówkę, to energia rozkłada się na całą szerokość auta, przez co każdy element dostaję mniejszą jej dawkę. W momencie uderzenia w wąski obiekt, np. drzewo słup, to energia gromadzi się w jednym punkcie, dlatego auta są przecięte na pół.

I warto zaznaczyć, że jeśli samochody uderzą się maska w maskę to nie ma żadnej energii, która ucieka, cała energia idzie w samochody.

Czyli jeśli walisz w kompletnie nieruchomą i nieodkształcalną przeszkodę - cała [niemal] engergia kinetyczna twojego samochodu jest skierowana przeciwko twojemu samochodowi,

A jeśli uderzają w siebie dwa samochody: część energi idzie na zmianę kierunku, część na różne inne drobne rzeczy, więc w rezultacie skutki są mniejsze niż suma prędkości dwóch samochodów wymierzona prosto w drzewo.

Należy jeszcze dodać że samochody są tak skonstruowane żeby pochłaniały energię. Inna sprawą że rzadko kiedy czołówki są czołówkami w 100% czyli idealnie "tablica w tablice". Jeśli więc np. samochody oberwą w swoje lewe lampy to energia pójdzie w samochody to raz, odrzuci je na prawo to dwa i zgubią troche tej energii na trakcji po przesunięciu.

Do tego warto sobie przestudiować filmiki z youtube, obrazujące zderzenia różnego typu, np:

Fifth Gear - Renault Modus v Volvo 940 Crash Test

i

Opublikowano

coś pleciesz to się właśnie sumuje

no jesli by tak nie bylo to uwierz mi ze smiertelnosc na drogach wzroslaby 3-krotnie :decayed: .Predkosc z jaka uderzaja sie sumuje oczywiscie ale energia w czasie uderzenia rozchodzi sie na 2pojazdy.Pozatym tak wspomnial Mateo , auta pochlaniaja ta energie i wten sposob lepiej wybrac czolo niz przydrozne drzewo

Opublikowano

auta pochlaniaja ta energie i wten sposob lepiej wybrac czolo niz przydrozne drzewo

I lepiej narażać życie drugiej osoby która jedzie w drugim aucie :?: :wallbash:

Opublikowano

auta pochlaniaja ta energie i wten sposob lepiej wybrac czolo niz przydrozne drzewo

I lepiej narażać życie drugiej osoby która jedzie w drugim aucie :?: :wallbash:

Loozuj Pablo :> odruchowo i tak pieprz** w drzewo bo zadziala instynkt i bedziesz uciekac od zderzenia czolowego, dlatego ... pasazer i miejsce za pasazerem sa najbardziej niebezpiecznymi w samochodzie. Kierowca sie zawsze ratuje (instynktownie).

zebys sie znowu nie zgotowal to jest tylko taka ... hipoteza :wink4:

Opublikowano

"Jak uderzysz 200km/h w mur to tak jakbyś miał czołówkę 100 km/h vs 100 km/s", większych głupot nie czytałem :wink4:

Wystarczy że jedziesz 100km/h i z naprzeciwka tyle samo, masz to samo wtedy..

no nie masz racji , jak uderzysz czolowo w samochod z predkoscia 100km/h i auto z przeciwka bedzie jechalo tez 100km/h to tak jakbys uderzyl (w symulacji) w sciane z predkoscia 100km/h . To sie nie sumuje :gwizdanie: .Oczywiscie zakladamy ze nie zderzyles sie z autem ktore wazy 2x tyle co Twoje, i nie jest czolgiem /tirem/kombajnem/walcem.

mmcv fajnie to opisał, chodzi o pochłanianie energii uderzenia, ile energii pochłonie mur? :gwizdanie:

Żeby tak było, to auto jadące z prędkością 100km/h musiało by się zderzyć z murem który też "jedzie" w kierunku auta z tą samą prędkością, wtedy byłoby dokładnie jak na filmiku

Opublikowano

I wtedy prędkość się sumuje, czyli ktoś nie chodził na fizyke

Opublikowano

Ciekawe jakby wyglądało po takim dzwonie jakieś małe miejskie autko :gwizdanie:

Opublikowano

I wtedy prędkość się sumuje, czyli ktoś nie chodził na fizyke

... to ze predkosci sie sumuja to nie trzeba na fizyke chodzic zeby takie rzeczy wiedziec... :rolleyes: :rolleyes:. Chodzi o konkretna sytuacje , czemu odpowiada zderzenie (w crash tescie) ze sciana , ktora zaduzo tej energi nie pochlania. Po to instaluje sie energochlonne barierki i inne pierdoly zeby wlasnie, przy 100km/h jak sie o nia otrzesz/hukniesz , silnik nie urwal Ci z miejsca jader.

Pablo podal przyklad ze jak dwa auta beda mialy czolo przy 100km/h to tak jakbys w sciane walnol 200km/h co nie jest prawda i tyle. [br]Dopisany: 28 Październik 2011, 10:48_________________________________________________

Ciekawe jakby wyglądało po takim dzwonie jakieś małe miejskie autko :gwizdanie:

widzialem gdzies jak Smart uderzyl w Sklasse , nawet niezle mu to wyszlo . Smart jest jak klatka bezpieczenstwa , tyle ze dachowal i odskoczyl 3x bardziej jak Merc. Ale ludzie wewnatrz ocaleli :wink4: .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.