Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wyciek płynu chłodniczego


Matysss

Rekomendowane odpowiedzi

rozumiem no to nic wielkie dzięki za pomoc tylko teraz nie wiem czy to robić sam czy oddawać do mechanika .. :P ale dzięki Wam za pomoc :notworthy:[br]Dopisany: 23 Październik 2011, 08:18_________________________________________________a powiedzcie mi panowie bo ja na tym króćcu mam tylko jeden czujnik a druga dziura jest zaślepiona a widzę teraz na allegro.pl króćce z 2 czujnikami aaa jak patrzyłem na ten króciec u siebie to tam gdzie jest czujnik jest wepnięta wtyczka ale zauważyłem też drugą wtyczkę tam która lata luzem i nie ma gdzie jej wpiąć wiecie o co może chodzi ??? :blink:

U mnie pasował króciec tylko z dwoma otworami wiec do niego dokupiłem ori zaślepkę. Krócieć z 2 otworami jest do starszych samochodów, które mają 2 czujniki jeden do wskazan na desce rozdzielczej drugi jest do wskazan komputera.

Widocznie masz już jakąś przesciową wersję i wiązka jest jeszcze stara przystosowana na 2 czujniki i albo ktoś to przerobił albo fabryka już wprowadziła tą modyfikację.

Wymiana banalnie prosta 4 śruby do odkręcenia ale dostęp utrudniony jak ktoś nie ma zdolności manulanych to może sobie nie poradzić ale wątpię.

Ja jak oddawał bym samochód do mechanika to bym piwa nie pił ponieważ zakąałdam, że za jakąś godzinę wyjadę sprawnym samochodem no chyba, że naprawa się nie powiedzie za pierwszym podejsciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym akurat wolałem się nie bawić. Dostęp jest "fantastyczny" i za te parę złotych niech ktoś inny się gimnastykuje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od regionu mechanicy biorą około 50-70zł za godzonę roboty.

Wiec powinieneś się wyrobić w tych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem tylko gryzie mnie ta wtyczka do 2 czujnika :/[br]Dopisany: 23 Październik 2011, 10:39_________________________________________________Witam panowie kupiłem tą część jutro ją montuje ten króciec ale powiedzcie mi Panowie bo tam gdzie to się przykręca jest oring i wszystko pięknie bo on jest od dołu idzie jeden wąż a od prawej strony jest wyjście do którego coś się tam przykręca jakiś wąż i czy tam ma być jakaś uszczelka albo cuś ?? bo kupiłem tą część i nie ma tam ani uszczelki ani nic tylko taka ala "mufa" i ciekawie mnie czy ma tam być jakaś uszczelka czy nie? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce to zrobić sam ale masakra jest sciągnąć tą rure od doltu powietrza a od tego pod spodem jest do tego rura odmy przyczepiona i nie wiem jak ona tam jest usadzona bo nic nie czuje żadnej opaski ani nic :/[br]Dopisany: 26 Październik 2011, 13:32_________________________________________________nie wiem czy się to nie skończy na oddaniu do mechanika.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprzedzałem :wink4:

Dojście jest masakryczne a że łapki mam niemałe więc bez żadnej zabawy oddałem mechanikowi :decayed: Biedak ponad godzinę się z tym męczył :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . U mnie się niestety też kruciec zajechał i wymieniłem na orginał . Niestety koszty spore mnie dopadły bo w euro mnie to wyszło z wymianą i nowym płynem 165 eu . Na starym lało tak że zbiornik płynu starczał na godzine jazdy na ciepłym silniku. Na zimnym , jak samochód stał nic nie kapało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wczoraj auto odebrałem do mechanika dziś rano idę do garażu a tam znowu plama i wyciek a króciec już wymieniony więc co to może być?? wow ale to co dziś wyciekło było takie oleiste i śmierdziało trochę "hipolem" już nie mam pojęcia co się w tym aucie mogło stać ://

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może płyn od wspomagania. Sprawdź dobrze od spodu gdzie, w której części coś kapie o ile kapie bo może to jakieś pozostałości jak mechanior wymieniał :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rano jak weszłem pod kanało do skrzynia była uwalona cała jakimś czymś zółtym oleistym po stronie jak patrząc od dołu z kanału to po lewej stronie nie wiem może półoś albo coś puściło możliwe to <wow>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ciężko to tak na odległość oceniać. Raczej musisz sam bliżej jakoś to zlokalizować. Może ciec z wielu miejsc. Dobra lampa, głowa pod maskę i musisz to znaleźć. Spróbuj może jeszcze umyć silnik i wtedy zaobserwuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, czasami tak bywa. Jakby tylko było na dole to może być z uszczelniacza wału, spod pokrywy też może kapać, różne są miejsca. Musisz przynajmniej mniej więcej określić skąd to jest to może podpowiemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak narazie oleju mi nie ubyło silnikowego :)[br]Dopisany: 03 Listopad 2011, 15:34_________________________________________________i to nie pachnie jak olej silnikowy tylko jak jakiś olej ze skrzyni albo coś takie żółtawe to jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...