Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wyciek płynu chłodniczego


Matysss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam a więc mam mały problem ucieka mi płyn chłodniczy patrzyłem szukałem skąd i w końcu znalazłem mokre miejsce w silniku jest to tył silnik tam gdzie wchodzi wąż od chłodzenia do bloku silnika tam jest dość mokro i kapie na skrzynie.. fotki daje , jeśli ktoś może powiedzieć co to mogło iść i jakie tego są mniej więcej koszta proszę o pomoc z góry dziękuje :) ;(

DSCF1001.jpg

DSCF1003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przez ostatnie 2 lata nie zmieniałeś to może wymienić :good:[br]Dopisany: 21 Październik 2011, 23:00_________________________________________________Jeśli chodzi o ten króciec to dałem do mechanika bo dostęp fatalny a tak za 100zł miałem z wymianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej co miesiąc musiałem dolać z 0.5l. Kapało z tyłu na górną część skrzyni biegów ale nie zawsze. Po wyschniętych śladach z płynu mechanik doszedł do tego co to jest ale od razu obstawiał to gdyż to częsta przyczyna w A4 i paskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

058 121 132

a tu masz linka do przykładowej aukcji:

http://allegro.pl/kruciec-chlodzenia-vw-passat-1-8-sklep-i1838709304.html

Powiem tak, nie wiem czym różnią się te zamienniki ale cena :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem z tym króćcem.

Kupiłem u TOM77 takowy za niecałe 20zł wraz z korkiem, którym zaślepiłem niepotrzebny otwór na czujnik temp.

Wymiana to jakieś 40min roboty.

Płynu nie trzeba spuszczać całego.

Należy jeszcze sprawdzić przewód idący do nagrzewnicy. W jego "mufie" znajduje sie oring, który może być już zużyty. W ASO nie można samego go dokupić tylko trzeba cały waż za jakąś chorą cenę kupić - nie pamiętam dokładnie ile. Ja kupiłem oring w sklepie z uszczelniaczami za 2zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co warto ten zamiennik kupić ??? :)

Ja tak zrobiłem i jak na razie nie żałuję. Zamiennik dobrze odlany i pasuje bez przeróbek a cena symboliczna powiedział bym.

Ile oryginał?

Ja miałem firmy topran jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co warto ten zamiennik kupić ??? :)

Ja również mam zamiennik jakiś tylko nie wiem jaki ale jak na razie ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem no to nic wielkie dzięki za pomoc tylko teraz nie wiem czy to robić sam czy oddawać do mechanika .. :P ale dzięki Wam za pomoc :notworthy:[br]Dopisany: 23 Październik 2011, 08:18_________________________________________________a powiedzcie mi panowie bo ja na tym króćcu mam tylko jeden czujnik a druga dziura jest zaślepiona a widzę teraz na allegro.pl króćce z 2 czujnikami aaa jak patrzyłem na ten króciec u siebie to tam gdzie jest czujnik jest wepnięta wtyczka ale zauważyłem też drugą wtyczkę tam która lata luzem i nie ma gdzie jej wpiąć wiecie o co może chodzi ??? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...