Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] roleta bagażnika


skalarx

Rekomendowane odpowiedzi

wie się ktoś może czy istnieje coś takiego jak zestaw naprawczy do rolety bagażnika (rok 2000)? Mam uszkodzone zaczepy kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalarx niestety nie istnieje, musisz szukac calych boczkow.. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu trzeba to naprawiać. Już kiedyś o tym pisałem w innym wątku.

to jest to

:) A co do wyłamanych uchwytów w boczkach to też mam patent z klejeniem. Oczywiście trzeba zdemontować same boczki ale żeby to zrobić należy wyjąć tylną kanapę, boczki przy tylnych drzwiach, listwy przy tylnych szybach, dywanik w bagażniku. Polecam demontowanie boczków w lecie albo w gorącym garażu. Plastik z którego są wykonane boczki w niższych temperaturach w połączeniu z mocno trzymającymi zatrzaskami lubi pękać, co może spowodować, że zamiast naprawić to złamiemy boczek na pół. Przy ściąganiu samych boczków trzeba uwarzać i delikatnie czymś podważać te zatrzaski. Jak już będziemy mieli je na wierzchu to zobaczycie, że producent się nie popisał z tym elementem. W miejscu uchwytów, tj. tam gdzie działają największe siły ścianka boczka ma grubość około 1.5-2 mm. Najlepiej zakupić dobry klej, nie pamiętam nazwy mojego, ale dwuskładnikowy, kosztował ponad 30 pln. Nie klejcie distalem bo nie będzie trzymało. Szkoda, że nie robiłem foto było by łatwiej pokazać co i jak. Ta częśc uchwytu która wystaje z boczku za zewnątrz tj. do bagażnika, jest od środka sporym zagłębieniem. Dokładnie wyczyście i najlepiej przed klejeniem posłużcie się małą szlifireczką z głowiczką o średnicy około 4 mm aby dokładnie zmatować to zagłebienie. Samym papierem ściernym nie ma mozliwości tego zrobić. Następnie zalałem tym klejem to zagłebienie i już. Trzyma super z zewnątrz prawie nic nie widać. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...