Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Kolory kabli głośniki


tomambros

Rekomendowane odpowiedzi

To są kabelki sygnałowe. :) nie idą bezpośrednio do głośników, i powinny być takie kolory zielony, żółty i dwa brązowe, biały remote +12V. No chyba, że coś było ryte w instalacji

:szukaj: wszystko jest na forum.

kolory kabli

Widzę, że dalej szumią tylne głośniki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat radia już widziałem wcześniej.

Radio posiada jakieś wyjście chich?

Brązowe przewody to jest masa audio, zielony i żółty to sygnały.

Klikałeś wcześniej na napis ->kolory kabli<- jak nie to kliknij teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zolty to masz na mysli nr.12 ?

Tak ma wejscia chinch ale jak bylo na chinch podlaczone to tyl gral bardzo cicho.

Ten nr. 12 na zdjęciu to wydaje mi się, to pomarańczowy z brązowym paskiem i to jest CAN, patrząc na to zdjęcie to na sygnały audio wyglądają mi nr.1 i nr.2.

Nie podłączaj sygnałów audio bezpośrednio do końcówek mocy radia, bo uwalisz wejścia wzmacniacza, który zasila tył.

Puść nowe kable do tylnych głośników bezpośrednio od radia i będzie po kłopocie, bo subwoofer jak pisałeś wcześniej, i tak Ci przecież nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w miniiso na tył,takie połączenie;

Biały(pin1) głośnik lewy tył

żółty (pin2) głośnik prawy tył

brązowy(pin3) masa

biały(pin6) zasilanie 12v

Przy podłączaniu sam kilka razy sprawdzałem miernikiem czy coś tu niepomieszał z kablami....chodzi o te białe kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[br]Dopisany: 25 Październik 2011, 15:42_________________________________________________Czyli podlaczyc sie nie da? Musze nowe kable prowadzic?

Podłączyć się da, ale najlepiej będzie pociągnąć kable prosto od radia i wpiąć do przewodów głośnikowych w okolicy środkowych słupków.

Chyba, że w przyszłości będziesz chciał uruchomić ori subwoofer, wtedy musisz poszukać odpowiedniego adaptera, tylko pozostaje ryzyko, że tył będzie grał ciszej tak jak przez chinche. Chociaż w ori też tył gra ciszej, mi osobiście to nie przeszkadza. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka tylnych drzwi przechodzi do wnętrza samochodu przez środkowy słupek, musisz znaleźć miejsce, gdzie ona wychodzi ze słupka, znależć w niej przewody które idą do głośników i się do nich podpiąć.

Jeśli będziesz się wpinał do przewodów głóśnikowych nie odcinając ich od reszty instalcji to odepnij kostkę od wzmacniacza w bagażniku, bo on przy takim podłączeniu nie będzie potrzebny.

Chyba,że pociągniesz przewody wprost do głośników Twój wybór, w słupku siedzi kostka jak kabel będzie gruby może być problem z przeciągnięciem go do drzwi.

Tak normalnie kabel dwużyłowy jeden koniec do głośnika drugi do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc kupie chyba te kable i bede sie meczyc hehe.

Moglbys mi jeszcze powiedziec jak rozpoznac ktory to bedzie + a ktory - ?

Bo na schemacie tego radyjka jest napisane Prawy tyl + prawy tyl - itd.[br]Dopisany: 26 Październik 2011, 20:33_________________________________________________Poprowadzilem nowe kable i jest ok .

Teraz kolejny problem zanikajace (radio sygnal) kupilem ten wzmacniacz ale zabardzo nie pomaga nie jestem pewny czy dobrze podlaczone tzn. moglibyscie powiedziec gdzie podlaczyc ten niebieski kabelek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...