Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Skrzynia czy coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, po wbiciu biegu puszczeniu sprzęgła audi stoi :confused4: Biegi przy włączonym silniku mogę wrzucić bez sprzęgła i nic się nie dzieje, autko dalej pali. Gdy docisnę sprzęgło do końca słychać jakby coś ocierało. Półośki się nie kręcą, choć poprzedni właściciel mówił, że to przegub. Autko takie kupiłem, wcześniej był wymieniany silnik. Czy może być tak że coś źle złożyli?

Opublikowano

co to za silnik i samochód?

Opublikowano

Może zapomnieli sprzęgło założyć?

Opublikowano
  • Autor

Audi a4 1.6b

Sprzęgło myślę, że by zobaczyli że im część została :tongue4:

Opublikowano

może nie ma samej tarczy, czujesz że te biegi "wchodzą" w skrzyni?

Opublikowano

Trzeba wywalić skrzynię i zobaczyć co nie tak jest. Skoro silnik pracuje to powinien przekazywać pracę na skrzynię. Albo jebn.ięta jest skrzynia albo sprzęgło. Przy uszkodzonym przegubie nie wbiłbyś biegu bez sprzęgła bez hałasu.

Opublikowano
  • Autor

Czyli bez rozbierania się nie obędzie. Poprzedni właściciel upiera się że widział jak się kręci półośka i przegub do wymiany. Nawet jak podniosę koło wrzucę bieg to koło kręci się tak jak na luzie. [br]Dopisany: 27 Październik 2011, 14:30_________________________________________________

może nie ma samej tarczy, czujesz że te biegi "wchodzą" w skrzyni?

Tzn czy wchodzą... hmm myślę normalnie wchodzą tak jak ze sprzęgłem tylko bez niego. [br]Dopisany: 27 Październik 2011, 14:33_________________________________________________Może być ten wałek( nie wiem dokładnie jak się nazywa) źle włożony co jest w skrzyni?

Opublikowano

Z tego wynika, że silnik nie przekazuje napędu na skrzynię. Trzeba szukać problemu pomiędzy tymi dwoma elementami.

Opublikowano
  • Autor

Ok przebieram się i idę grzebać. Jak rozbiorę dam znać co i jak.

Opublikowano

Ok przebieram się i idę grzebać. Jak rozbiorę dam znać co i jak.

To do jutra w takim razie :decayed:

Opublikowano
  • Autor

No to tak: wyjąłem skrzynie i wszystko niby ok. Tarcie o którym pisałem spowodowane było złym złożeniem wysprzęglika, tzn był odwrotnie wsadzony ale to chyba nie jest główny powód?

Opublikowano

No to tak: wyjąłem skrzynie i wszystko niby ok. Tarcie o którym pisałem spowodowane było złym złożeniem wysprzęglika, tzn był odwrotnie wsadzony ale to chyba nie jest główny powód?

Jak to odwrotnie włożony?

Opublikowano
  • Autor

Tam gdzie jest miejsce na tą kulkę z tym zabezpieczeniem to było to u góry. Obrócone o 180 stopni. :naughty:

Opublikowano

Chodzi Ci o siłownik sprzęgła czy łapę wysprzęglającą tą co jest w pomiędzy silnikiem a skrzynią, przesuwa ona łożysko oporowe.

Opublikowano

Bardzo prawdopodobne, że cały czas było sprzęgło zapięte i dlatego nie jechał. Sprawdź jeszcze skrzynię biegów. Pokręć za wałek atakujący i zobacz czy się flansze kręcą. Trzeba być świetnym mechanikiem, żeby źle to złożyć....

Opublikowano
  • Autor

Wałkiem kręciłem, druga osoba trzymała i nie dało rady utrzymać. Skrzynia na moje oko dobra :>

Opublikowano

To teraz pozostaje Ci tylko zmontować wszystko do kupy i cieszyć się jazdą.

Opublikowano
  • Autor

Mam nadzieję że to było to. Tam się płyn wlewa czy olej i gdzie dokładnie? No i jaki :naughty:

Opublikowano

Mam nadzieję że to było to. Tam się płyn wlewa czy olej i gdzie dokładnie? No i jaki :naughty:

Gdzie chcesz wlewać?

Sprzęgło jest napędzane przez płyn hamulcowy ze zbiorniczka.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.