Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Skrzypi i trzeszczy - zbieżność?!


qrczak91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Autkiem się cieszę już ponad rok. Jak do mnie przyjechała zawias był w idealnym stanie. Niestety dwa miesiące temu się przeprowadziłem do nowego domu i tutaj nie ma jeszcze drogi zrobionej. Są położone jedynie płyty betonowe. Dodatkowo od czasu do czasu auto zabiera mi ojciec, a jako że on na co dzień jeździ terenówką, to na dziury nawet nie patrzy. Efekt tego taki, że zawias zaczął stukać i rozregulowała się zbieżność. Czy jak przy najbliższym przeglądzie poproszę o sprawdzenie zawiasu i ustawienie zbieżności to coś pomoże? Nie widzi mi się wymiana tego, zwłaszcza, że już zostawiłem u mechaników 1300zł w ciągu ostatnich dwóch tygodni :disgust:

Zbieżność się delikatnie rozjechała, tzn kierownica jest przechylona w prawo o jakiś 1-2 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieżność nie może się od tak sobie rozregulować. Winne może być bardzo wytłuczone zawieszenie, a może ktoś Ci wymienił końcówkę drążka i nie ustawił zbieżności? Jedno jest pewne jeśli winny jest zawias to przed ustawieniem zbieżności będzie trzeba wyeliminować wszelkie luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a robiłeś za te 1300zł coś z zawieszenia? bo z tego raczej będzie efekt, sprawdź sobie luzy na zawieszeniu, podnieś go na podnośniku i poruszaj kołami.

A piszczy Ci na zakrętach? bo to są pierwsze objawy rozregulowanej zbieżności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie piszczy nic, tylko po zaliczeniu kilku głębszych :decayed: dziur :confused4: dostał delikatne luzy i widzę, że mam delikatnie skręconą kierownicę. 1300 zostawiłem na rozrząd i inne rzeczy nie związane z zawieszeniem. Ale wkurzają mnie te luzy i się zastanawiam, czy da radę je usunąć niskim kosztem, czy nic się już z tym nie zrobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolego tez jak mówisz ze masz tam duze dziury a twój ojciec nie patrzy na to to mógł gdzies tak uderzyc ze az skrzywił któryś wahacz i dlatego mozesz mieć krzywo kierownice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuję, że delikatnie ściąga na prawo przy hamowaniu czasami. Wynika to też z dośc szerokiej opony 225, ale jak już ściąga to tylko na prawo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem luzy na sworzniach się zrobiły a one skrzypią i pukają oraz mogą delikatnie kierownicę przekręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużym zużyciu wahaczy, najczęściej górnych boże zbieżność się rozregulować. Tanim kosztem nie ma co robić....jedynie wymienić uszkodzone elementy, potem zrobić zbieżność bo szkoda niszczyć opony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zrobić całość i na bardzo długo będziesz miał święty spokój wymiana wszystkich wahaczy kosztuje chyba za części coś koło 1600zł+robota i śpisz spokojnie. a takie utykanie dziur to nie robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko kurcze wahacze i cały zawias był robiony dokładnie rok temu, kompleksowo... Ale ojciec odebrał soje z warsztatu, ja jeżdżę ostrożnie to przestało trzeszczeć :) tylko jeszcze zbieżność poprawić, żeby ta kierownica prosto była. Normalny człowiek tego skrzywienia nawet nie zauważy, ale ja jestem pedantem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze robił poprzedni właściciel, ale z paragonów, które dostałem wynika, że Mastr-Sport - mam dwie karty gwarancyjne od nich i ze dwa paragony na inne wahacze, ale tam nie ma podanego producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stuka to wahacze do wymiany, na szarpakach sprawdz które i wymień, jeśli masz końcówki drążków MS to też je wymień najlepiej na LMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...