Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z wskazaniem temperatury


hertz

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz przy obecnych mrozach nie musi to oznaczać nic złego. Przykładowo wczoraj jadąc do pracy nie włączyłem w ogóle ogrzewania i przy -12C wskazówka wskoczyła na 90C po ok 11km, zaraz potem włączyłem ogrzewanie i zaczęła spadać nawet pod ok 70C. Zdarza się, że kiedy mam cały czas włączone ogrzewanie i w końcu nawet po 25km wskazówka dojdzie do 90C to przy jakimś postoju itp wskazówka minimalnie opada.

Termostat wymieniłem 2 miesiące, a czujnik temperatury cieczy miesiąc temu, więc zakładam, że są ok. Jeśli masz możliwość sprawdź sobie vagiem na zimnym silniku błędy i jeśli walnięty jest czujnik na pewno ci wyrzuci jego błąd :wink4:

Diesel tak ma,jak staniesz to temperatura spada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam podobne objawy.

Przy -15 po przejechaniu 5km wskazówka temp. powoli się podnosi, dochodzi do ok. 70 st. i po chwili opada do 50. Potem znowu się powoli podniesie (różnie) na ok. 80, trochę opadnie i znowu do góry. Po przejechaniu ok. 10km wskoczy na 90 i potem tak siedzi równiutko na 90 st.

Od jakiegoś czasu się tak dzieje, po dłuższej przejażdżce (80km), póki co, stoi na 90.

Pomyślałem, że narazie zostawiam temat.

Czy mogę jeszcze z tym trochę pojeździć?

-------------

up

Podobno takie objawy mogą występować przy bardzo niskich temp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu nie wiem co jest u mnie w niedziele wywaliło błąd G2 ale po skasowaniu błędu juz sie nie pojawia. POmierzone temperaturki i wg tego termostat i czujnik sprawny a mimo to spalanie bardzo mi skoczyło od jakiegoś czasu. Dodam ze odłączałem aku i moze stad ten błąd. Juz sam nie wiem co robic a martwi mnie to spalanie. Ma ktoś jakiś pomysł gdzie szukac przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam w oststnim czasie, przy tych mrozach zwiększone spalanie, ale jakoś się tym nie martwię. Do tej pory spalanie miałem na poziomie 6,3-6,5l/100km (ok 30% trasa i 70% miasto), a reaz przy tych warunkach mam ok 7l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :hi: od kilku dni zauwazyłem ze wskazowka od temperatury rowniez cos zaczeła szwankowac a mianowicie potrafi osiagnac po przejechaniu 10 km temperature 90 stopni by po chwili opasc troche i stac przed 90 stopniami jak dam troche w palnik to tak jakby probowała ale nie mogła wejsc i pokryc sie z biała kreska na rowne 90 st. i o grubosc wskazowki stoi przed 90.Uwazacie ze termostat kwalifikuje sie do wymiany ??? Dodam ze ogrzewanie jest ok. Z gory dzieki za wypowiedzi pozdrawiam :wink:

Edytowane przez Daniel85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...