Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak poprawić jakość dźwięku w B5 symphony + bose


k0za

Rekomendowane odpowiedzi

Mam u siebie ori symphony + bose. Coś mnie ten zestaw nie zachwyca. Od czego zacząć aby polepszyć dźwięk i dodać bassu ? :) Na początek chcę lepiej wygłuszyć drzwi, ale co dalej? Lepsze głośniki? ( jakie ) Nie chciałbym wymieniać radia bo wszelkie przejściówki z 2din wyglądają średnio..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod ori radio nie jest łatwo podłączyć jakieś nieoryginalne głośniki :cool1: ja pod navi plus miałem problem, bo grały tylko przednie głośniki, no ale jak wiadomo na wszystko są sposoby, tak samo jest sposób na to żeby podłączyć pod ori radio i zmieniarkę i subba jednocześnie :) ale nie wiem czy to się opłaca. jak chcesz żeby fajnie grało, no to kup radio porządnej firmy z jakimś fajnym procesorem dźwięku, no i do tego głośniki hertza (czy jak to się tam pisało), bo one są naprawdę polecane i fajnie grają.

Ty masz 2din czy zwykłe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są przejściówki także powinno dać radę w drzwi chyba lepiej będzie trochę pokombinować i upchnąć 16tki możesz to też popędzić z pieca jakiegoś, pod ori radia też są przejścia żeby wyjść RSC

co do głośników to już musisz posłuchać i zdecydować hertz fajny, ale wysokie tony trochę uciążliwe( tak słyszałem) PB zakładają ludzi i chyba są spoko nawet. Ja do siebie kupiłem GZRC 16x, ale tak jak wyżej nie zebrałem się jeszcze w sobie by to upchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulpit, podpowiesz jaką przejściówkę potrzebuję żeby tylne głośniki odpalić w navi plus? Bo ja mam nakombinowane, a może to jest niepotrzebne :confused4:

tak na szybko na alledrogo znalazłem http://allegro.pl/listing.php/search?string=rca+konwerter&category=12&sg=0 plus do tego z ISO na kostki AUDI i od zegarów zostaje

nie doczytałem to jest sposób na wyjście na wzmacniacz, a szczerze jak jest nakombinowane to najlepiej by było wrócić do tego co było przed kombinacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze nie pamiętam jak to się nazywa, ale przebij się troszke przez dział car- audio i na bank się na to natkniesz bo temat był przerabiany wiele razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek zdaje mi sie ale chyba juz Ci pisałem co masz kupić :gwizdanie: skoro gra Ci tylko przód to znaczy że masz audio oparte na fabrycznym wzmacniaczu :gwizdanie: a to że radio to navi czy co tam masz ale fabryczne to nie znaczy ze potrzebna jakaś wyszukana przejsciówka, kwestia tylko czy masz nagłosnienie bose czy nokia, kupujesz odpowiedni adapter pod tylne głosniki i wszystko gra

http://allegro.pl/audi-a3-a4-a6-a8-modul-tylne-glosniki-sub-wys24h-i1883300046.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek zdaje mi sie ale chyba juz Ci pisałem co masz kupić :gwizdanie: skoro gra Ci tylko przód to znaczy że masz audio oparte na fabrycznym wzmacniaczu :gwizdanie: a to że radio to navi czy co tam masz ale fabryczne to nie znaczy ze potrzebna jakaś wyszukana przejsciówka, kwestia tylko czy masz nagłosnienie bose czy nokia, kupujesz odpowiedni adapter pod tylne głosniki i wszystko gra

http://allegro.pl/audi-a3-a4-a6-a8-modul-tylne-glosniki-sub-wys24h-i1883300046.html

:banan3: Szukałem tego! Danke :kwiatek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaje. Skoro mam 4 głośniki + sub to co stoi na przeszkodzie wymiany głośników na coś lepszego?

Tak btw przecież navi+ też miało w standardzie głośniki przód + tył..

Tak, ale to jest całkiem inna instalacja, inne kostki. Nie znam się dokładnie na tym, ale te ori głośniki mają w sobie jakieś wzmacniacze czy coś, kiedyś mi gość tak tłumaczył, choć się tym wtedy jeszcze tak bardzo nie interesowałem. Zobacz jaki masz opis wtyczki z głośnikami na radiu, są tam 4 piny z tego co kojarzę, a żeby podłączyć tył i przód to musisz mieć 8 pinów. Są to po prostu utrudnienia ze strony producenta żeby używać ori sprzętu, takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta, kazde fabryczne radio w B5 ma zasialnie na 2 kanały, wiec jak podłaczasz niefabryczne to tył niegra, dlatego że instalacja ma wyprowadzony sygnał do wzmacniacza, który zasila tył w zaleznosci od wersji nadwoziowej, z subem bądź bez :gwizdanie: chyba ze kupiłes A4 które fabrycznie nie miało nagłośnienia :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Mam 4 głośniki ori bose + ori sub. Wywalam te i wkładam coś innego np. hertz. Będzie to grało? Symphony zostaje oczywiście.

radio zmień jak chcesz poprawy dzwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do fabrycznego radia nie podepniesz nieoryginalnych głośników tylnych bez kombinacji, a znowu do oryginalnego nagłośnienia nie podepniesz nieoryginalnego radia :naughty: więc albo ori radio i ori głośniki, albo wszystko wymieniasz :( albo bawisz się w kombinowanie, tak jak ja :naughty: bo chcę mieć navi plus, do tego emulator, tube, no i podłączone nieoryginalne głośniki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm:

Fabryczne radio i niefabryczne głośniki - gra, ale w zaleznosci ile masz tych głósników, radio ma 2 kanały tylko, wiec potrzebny wzmak, ale to ogólnie bezsensu rozwiazanie bo trzeba kombinować w instalacji by dać sygnał na tył...

Niefabryczne radio i fabryczne głosniki nie ważne czy bose czy nokia - gra, ale kupujesz odpowiedni adapter do radia by pobudzic fabryczny wzmacniacz tylnych głosników, koszt 50-80zł, ga to znacznie lepiej niz pod ori radiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...