Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Nie odpala. Akumulator czy rozrusznik ?


Czaro_22

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Mam problem z odpaleniem auta, samochód stał prawie tydzień czasu po czym poszedłem do niego i chce go odpalić przekręcam kluczyk zapalają się kontroli odpalam i nagle kontroli gasną wskazówka od ilości paliwa i od temperatury leci w górę po czym spada do zera i samochód przestaję kręcić po około 5-6 próbach odpalił ledwo co przejechałem tego dni około 20 km po czym zostawiłem samochód znowu na cały dzień i następnego dnia znowu te sama sytuacja tyle że po odpaleniu przejechałem około 60 km i myślę se aku powinien się naładować przez 60 km jazdy zostawiłem auto znowu na jeden dzień i dzisiaj idę do auta i sytuacją się powtórzyła. Według wskaźnika na akumulatorze jest wszystko ok niby naładowany.

I teraz pytanie co jest nie tak, aku zdycha czy rozrusznik czy może przyczyny szukać gdzie indziej ?

Dodam ze zeszłej zimy zaniedbałem trochę aku i rozładował się praktycznie do zera dwa razy ale nie było z nim problemów przez cały rok aż do tego momentu co zostawiłem go na tydzień, ale też nie wydaje mi się żeby aku się rozładował po tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na właśnie go ładuje, po ładuje go 10h wyczyszczę klemy w aucie i bolce na aku.

Czym najlepiej to czyścić ? Papierem ściernym ? Słyszałem jeszcze że po wyczyszczeniu można nasmarować klemy te w aucie olejem silnikowym żeby nie śniedziały to prawda ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki jutro porobię wszystko bo póki co aku się ładuje i w razie czego powrócę do tego wątku

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :hi:

Aku podładowany klemy i styki wyczyszczone i aku w aucie odpalił od "strzała" wiec tak jak mówiliście aku się wysypuję już :wallbash: Ale grunt że nic z autem się nie dzieje :notworthy:

Pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...