Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJL] Bawić się w wymianę części dyfra czy wymienić cały ?


pet3r

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

pytania mam dwa - czy warto rozkręcać dyfer i badać co jest nie tak, wymieniać pojedyncze części czy lepiej kupić cały dyfer i wrzucić bez bawienia się w lekarza? ile typów dyferencjałów jest w A4? czy podpasuje np dyfer z 1.8 wolnossaka czy 2.8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyfer stukał od początku, wiedziałem przy kupnie i będę z tym jeździł ale chciałem rozejrzeć się w temacie. przy ruszaniu wałem słuchać stukanie mniej-więcej na środku tylnego dyfra.

lepiej zapytaj co się nie stało. wymieniłem olej, płyn hamulcowy, chłodniczy, termostat i... fura zaczęła kopcić jak pojebana :blink: prawdopodobnie przy przegrzaniu pierdolnęła uszczelka pod głowicą lub gumki zaworów a dym zauważyłem dopiero dziś w warsztacie. auto poleci pewnie na parę dni do serwisu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężkie początki...

aktuator przy tym problemie to przyszcz

jezeli chodzi o dyfer to szukałbym drugiego od 1.8T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trochę kombinowania i wydatków będzie :/ najwyżej w wakacje zamiast leżeć na plaży będę za***rdalał żeby odrobić ;) mam nadzieję, że aktuator też mi zrobią ale gość nigdy nie miał do czynienia z takim czymś.

PS

a przy okazji dowiedziałem sie, że w AJL turbo w serii powinno pompować 0,8-1 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lezy u znajomych dyfer od 1,8 T - spytam ile cenią ... Od 2,6 nie pasuje (chyba ze razem ze skrzynią) - inne przełozenia ...

PS : ja pojezdziłem poł roku i robie kapitalke silnika wiec sie nie martw :D Musialem kupic drugi bo moj sie nawet do remont nie nadawał :D nie było co zbierac... Ale tak to jest z okazyjnymi autkami ;) Jak kopci to moze turbina powiedziala adieu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...