Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Zamontowanie wyświetlacza fis


luk88spider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko jak sie montuje/przykleja tą tasiemke łączącą wyświetlacz komputera z licznikiem? Ostatnio myślałem że padł mi wyświetlacz ale po demontażu okazało sie że jest tylko odklejone i nie wiem teraz jak to naprawić...

I tak przy okazji czy ktoś wie jak sprawdzić buzzer/gong czy jest dobry i ewentualnie jaki powinien być nowy? Dodam że vag-iem sprawdzałem i jest cisza ale licznik jest przekładany i nie wiem czy wszystko ktoś dobrze podłączył.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko jak sie montuje/przykleja tą tasiemke łączącą wyświetlacz komputera z licznikiem? Ostatnio myślałem że padł mi wyświetlacz ale po demontażu okazało sie że jest tylko odklejone i nie wiem teraz jak to naprawić...

I tak przy okazji czy ktoś wie jak sprawdzić buzzer/gong czy jest dobry i ewentualnie jaki powinien być nowy? Dodam że vag-iem sprawdzałem i jest cisza ale licznik jest przekładany i nie wiem czy wszystko ktoś dobrze podłączył.

Pozdrawiam

Wujek google na pewno ci pomoze jak bys dobrze poszukal. Tasma w zaleznosci w ktorym miejscu puscila jest klejona lub lutowana , trzrba też sprawdzic czy wszystkie sciezki cale. Co do poprawnosci polaczen wiekszosc odpowiedzi znajdziesz w temacie efekt wymiany na fis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A4 B5 tasma jest klejona.

U siebie niedawno robilem operacje naprawy owej tasmy. Rozgrzalem zlaczenie opalarka, na dlugosci zlaczenia przylozylem gumke uciskowa. (zrobilem ze zwyklej gumki do zmazywania). Wyswietlacz dziala teraz w 97%, gdzie wczesniej dzialal w 35% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzewanie taśmy pomaga na krótko, na kilka miesięcy, co gorsza praktycznie uniemożliwia później regenerację połączenia klejonego - trzeba kupić nowy wyświetlacz.

Co do samego wyświetlacza jest do płyty licznika lutowany, wymiana raczej tylko przy pomocy hot air'a, mam na stanie i sobie wymieniłem, nie jest to jakaś wielka filozofia.

Taśma wyświetlacza składa się z dwóch części - pierwsza z procesorem obsługującym sygnały do lcd przylutowana do płytki , druga przyklejona do tej pierwszej i do samego wyświetlacza. Pada w 99 % połączenie między taśmami. Wymienia się klej, można kupić specjalną taśmę 3m, koszt około 130 zł za rolkę. Roboty kupa, trzeb odlutować wyświetlacz, za pomocą acetonu rozdzielić obie taśmy, oczyścić z kleju, nałożyć nowy, wygrzać, zakleić, wlutować wyświetlacz na miejsce. Dlatego taka przyjemność kosztuje 100 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...