Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Problem z odpalaniem, szarpaniem itd (VIDEO)


mati101086

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ciagnacy sie od dłuższego czasu problem mianowicie od momentu kiedy zaczelo mi uciekac paliwo gdzies z pod pompy wtryskowej ktora naprawial polecony pompiarz faluja mi obroty na biegu jalowym. Dzwonilem do pompiarza powiedzial zeby podjechac do niego to poprawi ale ze nic zlego sie nie dzieje ze mozna smialo smigac no a z racji tej ze dlugo pracuje to nie mam kiedy do niego podjechac. Ale w sumie dalo sie jakos jezdzic gdy temperatury byly w granicach 10C. Lecz teraz jest tragedia nie dosc ze auto bardzo ciezko pali to obroty skacza z okolo 900 do 2000 na biegu jalowym i co za tym idzie strasznie szarpie samochodem podczas jazdy. Dodaje film bardzo slabej jakosci gdyz nagrywany telefonem komorkowym (nagrany podczas jazdy okolo 90km\h temp na desce okolo 80C) Objawy ustaja po okolo 15 minutach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak dla mnie nie jeździj bo padnie pompa... :gwizdanie:

i jak ci ucieka paliwo to zastanowiłbym się czy nie dostaje się tam też powietrze i przez to to tak wygląda...

jednym słowem lepiej go odstaw do zrobienia i raczej do innego mechanika... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego moze nie zbyt zrozumiale napisalem ale koles uszczelnil pompe paliwo przestalo uciekac jedyna rzecz to taka ze tylko delikatnie falowaly obroty problem ten sie nasilily gdy temp spadly do okolic 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten mechanik tylko wymienił uszczelke bez czyszczenia nastawnika ?, tutaj jest fajny temat http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=75246.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka swoją drogą ale jak widzisz ciągle sygnalizuje Ci usterkę migająca kontrolka świec żarowych. Podepnij vaga i odczytaj zapisany kod błędu a wiele się wyjaśni co ten pompiarz stworzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro zapne vaga i odczytam. Tylko jak wyzej pisalem po wymianie uszczelnien pompy jedyny objaw to na wolnych obrotach silnik nierowno pracowal a wskazowka falowala miedzy 900 a 950 co moglo byc bezposrednia przyczyna ze nagle temp w granicach zera a tu auto nie bardzo chce palic i dodatkowa nierowna praca silnika jest juz teraz duzo bardziej odczowalna co ukazuje film ktory umiescilem[br]Dopisany: 15 Listopad 2011, 23:50_________________________________________________bledy silnika jakie wyskoczyly to tylko

117 Sygnal obciazenia zacisku alternatora DF nieprawidlowy sygnal - BLAD SPORADYCZNY

513 Czujnik predkosci obrotowej silnika 28 nieprawidlowy sygnal - BLAD SPORADYCZNY[br]Dopisany: 16 Listopad 2011, 16:29_________________________________________________przy okazji logi statyczne lecz nie wiedzialem ktore grupy logowac wiec logowalem pierwsze trzy i to bardzo krotko bo na zimnym silniku

Grupy: 001,002,003 - http://vaglog.rtnet.pl/mati101086_63088.html[br]Dopisany: 16 Listopad 2011, 17:36_________________________________________________panowie napiszcie cos na ten temat bo auto stoi niesprawne i nie wiem w ktorym ierunku dzialac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

513 Czujnik predkosci obrotowej silnika 28 nieprawidlowy sygnal - BLAD SPORADYCZNY

,po wykasowaniu błedu, bład powraca cały czas? ,na początek sprawdz kabel, kostke czy nie zasniedziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blad powraca caly czas a czy to moze miec bezposredni zwiazek z nbardzo nierowna praca silnika bo juz sam nie wiem za co sie brac czy czyscic ten nastawnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze moze miec zwiazek i pewnie ma,ten czujnik jest w bloku silnika za filtrem oleju sprawdz kabel,wtyczke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zbieg okolicznosci ze akurat w niskich temperaturach padł czujnik i stad te problemy,masz konkretny bład trzeba go usunać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK jutro sprawdze co z tym czujnikiem[br]Dopisany: 16 Listopad 2011, 22:52_________________________________________________a i jeszcze jedna sprawa dostane sie z gory do tego czujnika czy cos jak postepowac w przypadku gdy wtyka bedzie na swoim mejscu[br]Dopisany: 17 Listopad 2011, 00:31_________________________________________________witam sprawa dotyczaca '' 513 Czujnik predkosci obrotowej silnika 28 nieprawidlowy sygnal - BLAD SPORADYCZNY'' zrobiona, sprawdzone wtyki, wpiete i wypiete, obroty sie uspokoily. Pozostaje tylko kwestia falujacych obrotow. czy teraz mam czyscic nastawnik pompy czy tylko jakos ja wyregulowac. Do dzialu vag wrzucam logi statyczne i dynamiczne prosilbym o zerkniecie[br]Dopisany: 17 Listopad 2011, 16:06_________________________________________________AA i powiedzcie mi co moze byc przyczyna ze auto zanim sie zagrzeje kopci na bialo i to bardzo :mysli:[br]Dopisany: 17 Listopad 2011, 16:13_________________________________________________koledzy ja probujac dostroic obroty i dawke wedlug poradnika i punktu ''precyzyjne ustawianie'' i odnoszac sie do ''tabele wartosci mierzonych'' probuje ustawic dawke wtryskiwanego paliwa 2.2 jak w tabelce lecz jak jest za niskie np 1.6 obroty faluja jak zas za wysokie obroty nie faluja ale dawka w granicach 5-6 jak to dostroic ? chyba ze ja cos zle odczytuje ? chyba ze ktos wie jaka by byla idealna dawka[br]Dopisany: 18 Listopad 2011, 13:37_________________________________________________po regulacji nastawnika napiszcie co ewentualnie zmienic Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/mati101086_63287.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...