Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] 1.6 zamiana silnika na ADP - czy to przejdzie ?


neilik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakieś 3 godzinki temu umarł poczciwy silniczek (zagazowany) AHL 1.6 w audi A4 Avant z 99 roku.

Szukam czegoś na podmianke i widze ze wersji AHL jest bardzo mało i są drogie w przeciwieństwie do ADP których jest sporo i są tanie.

Pytanie moje :

Czy istnieje możliwość założenia do mojego auta w którym znajduje się AHL silnika ADP.

Jeśli tak ,czy bedzie na zasadzie "plug&play" ;] czy osprzęt mogę przełożyć z AHL (wtedy kupie goły silnik ADP) czy koniecznie z osprzętem.

Jeśli nie ADP to ewentualnie jaki silnik mogę najrościej i najtaniej przeszczepić zamiast AHL.

Zależy mi na szybkiej operacji bo nie chce już naprawiać AHL gdyż ma przekulane ponad 500 tyś km i myśle, że to już nie ma sensu.

Bardzo proszę o podpowiedź.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci

przyczyna zgonu??

Jak już pisałem - nie wiadomo. auto odcholowałem do mechanika - badają sprawę czy jest sens to robić i co robic;]

Ja poprostu sobie jechałem dalej mułem tak jak zawsze, żadnych szczególnych objawów dzwiękowych, szarpań itp itd.. nic ... nie mam pojecia .. czary mary hokus pokus..

Jak coś powiedzą to odrazu skrobne.

Nadal nie wiem kurcze alternatywnie co tu można zapakować zamiast AHL. w wersji ahl na allegro 3 silniki w kosmos cenach.. ADP od groma za śrubki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z reszta podzespołow pewnie ze da

ja swój alz mialem przekladany z golfa IV z 2003 r razem z osprzetem

i lata po przygodach ale lata

osprzet zupelnie inny niz adp czy ahl

wiec szukaj takiego samego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci

przyczyna zgonu??

Napisał kolega @neilik że nalatane ponad 500 000 km , czyli można przyjąć naturalną przyczynę zgonu. Ale mimo wszystko szacunek :hi: dla udanego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci

przyczyna zgonu??

Napisał kolega @neilik że nalatane ponad 500 000 km , czyli można przyjąć naturalną przyczynę zgonu. Ale mimo wszystko szacunek :hi: dla udanego silnika.

Ale i tak przyczyna musi być. Pewnie zawór sie upalił w głowicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...