Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Temperatura Silnika 80* max


Moriemo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że normalnie temp silnika powinna być 90* u mnie dochodzi do 79-80* i tyle, kupiłem już termostat wahlera, ale zauważyłem że przy dzisiejszej temperaturze odpalony jest 1 wentylator (ten od sprężarki) nie wiem czy to jakiś przekaźnik walnięty że on działa teraz, czy to tak ma być. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój AFN kórym jeżdziłem 3 zimy też sie nie dogrzewał ponoć AFN-y tak mają

:shocked::wallbash:

Kolego sprawdź na klimatroniku na kanale 49 jakie masz wskazania temperatury albo podłącz vaga i sprawdź odczyty.

Podejrzewam padnięty termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój AFN kórym jeżdziłem 3 zimy też sie nie dogrzewał ponoć AFN-y tak mają

:shocked::wallbash:

Kolego sprawdź na klimatroniku na kanale 49 jakie masz wskazania temperatury albo podłącz vaga i sprawdź odczyty.

Podejrzewam padnięty termostat.

Dobrze że tak podejrzewasz bo już kupiłem niby 39zł d*py nie ma i nie zaszkodzi wymienić więc dobrze żeby to było to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ilu km osiaga 80*C, termostat to raczj ori pare zł drozszy jest ale działa tak jak to ma być,pracuje ci wentylator napedzany paskiem klinowym on sie kreci cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ilu km osiaga 80*C, termostat to raczj ori pare zł drozszy jest ale działa tak jak to ma być,pracuje ci wentylator napedzany paskiem klinowym on sie kreci cały czas

Hmm ja wiem 5-8 km i jest 80*

wyłącz klima tronik to szybciej się nagrzeje,powinien trzymać 90 [br]Dopisany: 21 Listopad 2011, 17:59_________________________________________________

Nie zależnie ile km przejade, jak jade wolno to lapie 79*-80 jak cisnę to spada do 70-75*

Ja kupiłem ten http://allegro.pl/termostat-oryginalny-044121113-vw-audi-seat-skoda-i1874698233.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ilu km osiaga 80*C, termostat to raczj ori pare zł drozszy jest ale działa tak jak to ma być,pracuje ci wentylator napedzany paskiem klinowym on sie kreci cały czas

Hmm ja wiem 5-8 km i jest 80*

wyłącz klima tronik to szybciej się nagrzeje,powinien trzymać 90 [br]Dopisany: 21 Listopad 2011, 17:59_________________________________________________

Nie zależnie ile km przejade, jak jade wolno to lapie 79*-80 jak cisnę to spada do 70-75*

Ja kupiłem ten http://allegro.pl/termostat-oryginalny-044121113-vw-audi-seat-skoda-i1874698233.html

No zobacze jutro, albo w czwartek mechanik ma wymienić wiec dam znać czy się poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój AFN kórym jeżdziłem 3 zimy też sie nie dogrzewał ponoć AFN-y tak mają

A to ciekawe... ja jezdze AFN juz 4 lata i przejechalam ponad 100 tys. kilometrow.

W pierwszym roku tez mialam temp. w okolicach 80 stopni.

Przy wymianie rozrzadu w drugim roku eksploatacji wymieniono mi termostat, i od tego czasu mam w lecie po paru minutach 90 stopni, a w zimie trwa to troszke dluzej ok. 10 minut. I w najwiekszy mroz temperatura sie nie zmienia. Stoi rowno na wskazniku 90... a na klimie 89,90,91...

I pierwsze slysze zeby AFN-y tak to mialy...

Pozdrawiam :)

ps. oczywiscie w zimie nie wlaczam goracego nadmuchu dopoki auto nie ma odpowiedniej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ile macie stopni na kanale 49 w klimatroniku bo u mnie jest 86 i gdy gazuje to spada do 83 tak rosnie i spada.Tez tak macie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ile macie stopni na kanale 49 w klimatroniku bo u mnie jest 86 i gdy gazuje to spada do 83 tak rosnie i spada.Tez tak macie ??

Dokładnie tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ile macie stopni na kanale 49 w klimatroniku bo u mnie jest 86 i gdy gazuje to spada do 83 tak rosnie i spada.Tez tak macie ??

Dokładnie tak ma być.

o co chodzi z tym kanałem 49 w klimatroniku jak to włączyć/ustawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego, jutro sobie sprawdzę ;D, ale tyle tam opcji, a nie widze aktualnego spalania.

Aktualne spalanie mozesz sprawdzic tylko VAG-iem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...