Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wystrzelone boczne poduszki


zen64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jadąc w nocy najechałem środkiem auta na leżącego psa, nagle wystrzeliły boczne poduszki.

Po oględzinach okazało się że została wyrwana pod spodem z jednej strony listwa na wysokości przednich siedzeń i teraz moje zapytanie, czy to mogła być przyczyna wystrzelenia poduszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, skoro wystrzelily dokladnie w tym samym momencie to napewno, a pozatym sa rozne przyczyny wystrzelenia poduszek i nigdy nie wiadmomo poza oczywisca (wypadek) dlaczego sie tak dzieje. Kolezanka w pracy wkladala nowa poduszke do produkowanego auta i tez wystrzelila jej w twarz :shocked: Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to czujniki do bocznych poduszek montowane sa w slupkach bocznych wiec nie sadze zeby to od listwy wystrzelily poduszki troszke dziwne jest to co sie stalo w kazdym badz razie nie powinno sie tak stac. Bardziej sensownym byloby to jakby wystrzelily przednie ale to tez malo prawdopodobne bo niezywy pies jest niski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolezanka w pracy wkladala nowa poduszke do produkowanego auta i tez wystrzelila jej w twarz :shocked: Pozdrawiam Jocker01

Pracuje w firmie montującej poduszki, czy robiła to przy domu?

Z tego co wiem to czujniki do bocznych poduszek montowane sa w slupkach bocznych wiec nie sadze zeby to od listwy wystrzelily poduszki troszke dziwne jest to co sie stalo w kazdym badz razie nie powinno sie tak stac. Bardziej sensownym byloby to jakby wystrzelily przednie ale to tez malo prawdopodobne bo niezywy pies jest niski.

Czujniki są pod fotelami.

Aby wystrzeliła boczna poduszka sterownik musi dostać 2 sygnały o przekroczeniu granicznej wartości przyśpieszenia bocznego.

Nie wykluczam jakiegoś przypadku, ale sprawdziłbym, czy ktoś nie grzebał wcześniej w układzie SRS.

Np. ktoś chciał oszczędzić i zamiast kupić nowy sterownik po wypadku, wstawił "regenerowany" za 150 zeta.

Przyczyną mogło by być też zwarcie w tej wiązce, jeśli jest to wiązka do poduszek.

Podanie napięcia dla poduszki może spowodować jej wystrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...