Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] ABS I TRAKCJA


DomynyK

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie wymieniłem dwa miechy temu serwo i wszystko było ok ale ostatnio podczas jazy wyskakują mi dwa komunikaty ABS I Kontrola Trakcji ale auto zachowuje sie normalnie a po wyłączeniu zapłonu i włączeniu jest ok. Czy to coś groźnego czy nie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz błędy, być może masz uszkodzony czujnik hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam vaga ale słyszałem że przy wymianie serwo właśnie trzeba uważać na czujnik tylko pytanie czy on może być odpowiedzialny za to.

Ale te błedy nie wyskakują non stop tylko po jakimś tam czasie jazdy i nie zawsze, niezależnie.[br]Dopisany: 01 Grudzień 2011, 11:07_________________________________________________kurka to nie o tym czujniku mowa coś mi sie pomyliło:/

o którym mowa czujniku.

Teraz tak Jeśli mi sie zapalą kontrolki abs i trakcja podczas jazdy i nie bezie abs i i koła będą mielić przy ruszaniu znaczy sie że pompa abs siada tak???

A jeśli będzie abs i trakcja to znaczy że czujnik tak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik o którym pisałem to czujnik hamulca, jest on odpowiedzialny za sprawdzenie czy naciskasz hamulec. Jak ja go miałem uszkodzone i lekko nacisnąłem hamulec to zapalała się kontrolka od esp. po wyłączeniu i włączeniu silnika wszystko było ok do czasu ponownego hamowania. Jak czujnik uszkodził się całkowicie(nie pomagało juz wyłączenie silnika) to dodatkowo zaczęła się palić sprężynka od świec żarowych.

Bez podpięcie samochodu pod komputer to wróżenie z fusów. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale to wtedy tylko kontrolka by sie paliła i wszystko by było ok a u mnie jak sie zapalą to trakcja nie działa i abs nie ma :( czyli to by była pompa ??? bo u brata w oplu było tak samo i miał pompe do wymiany.

Jak bym miał możliwość podpięcia waga to bym tak zrobił ale niestety nie mam wieć powiedzcie od czego zacząć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem walniety czujnik hamowania i na 100 %nie było ASR i ESP a abs-u nie pamietam .Po wymianie wszystko wróciło do normy . Sprawdz vagiem i daj znac . A i nie kupuj zamiennika bo koszt to 35 zł a oryginał 46 wiec mała różnica w cenie a w wykonaniu ogromna !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego generalnie zaczyna sie od Vag-a.Inaczej nie dojdziesz chyba ze metoda wymieniania kolejnych czesci. :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zapali Ci się kontrolka to znaczy, że w sterowniku zapisał się błąd, a tym samym dany układ nie będzie działać. Jeżeli na stałe zapali Ci sie kontrolka ESP to nie bedziesz mial esp i abs, U mnie nawet nie paliło sie swiatło STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej napewno czujnik przy pedale stopu. Jeśli zapala Cie sie kontrolka od ESP i ABS to nie ma wtedy ABS, ASR i ESP. A jeśli padnie całkiem to zacznie migać kontrolka od świec żarowych i wtedy jak masz tempomat to tez nie bedzie działać. Dla 100% pewności podłącz vaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli za ten czujnik przy pedale nożnym mam sie wziąść za wymianę

jak bede miał chwile poszukam ktury to dokładnie i zaczne wymiane od niego.

Dzięki chłopaki[br]Dopisany: 03 Grudzień 2011, 12:46_________________________________________________ps macie może indeks tego czujnika co mam wymienić!!!![br]Dopisany: 05 Grudzień 2011, 10:36_________________________________________________A właśnie mi sie stop świeci i zaobserwowałem że jak pojężdze dłużej to lepiej a na zimny zaraz wyskakuje a może akumulator zdycha jak myślicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz kupowac w ciemno czujnika to podłacz vaga i wtedy bedziesz miał na 100% pewności. Takie sa objawy zużytego czujnika wiec mozesz nam uwierzyc i wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1K2945511 - czujnik pod pedałem hamulca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik, automat świateł stop tak to sie nazywa prawidłowo a wiec jak pisaliście że gdy kontrolki abs i esp wyskakiwały to przy okazji stopu nie mieliście a u mnie gdy kontrolki sie zapalą jest stop ma jakieś to znaczenie czy to co innego???

Wiem że vag by pomógł najlepiej ale nie mam vaga a nie mam czasu nawet jechać gdzies na vaga bo jestem zarobiony strasznie przed świętami sami wiecie jak to jest.

Więc co proponujecie bym od czujnika hamulca zaczoł wymiane!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale bym prosił o numer tego czujnika i który to dokładnie jest

czujnik stop jest przy pedale stopu-hamulca, nie mozna sie pomylić

a wiec jak pisaliście że gdy kontrolki abs i esp wyskakiwały to przy okazji stopu nie mieliście a u mnie gdy kontrolki sie zapalą jest stop ma jakieś to znaczenie czy to co innego???

a w następnym poście zapytasz czy to napewno czujnik bo Ci też szumi radio a nikt o tym nie pisał? A jak dalej nie wiesz to przeczytaj wszystko od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yogi nie musisz być złośliwy dopytuje sie dlatego że po raz pierwszy mam z tym do czynienia.

A sama nazwa czujnika mówi za siebie Wyłącznik, automat świateł stop ale skoro że twierdzicie że to ten czujnik to zaczne od niego

Dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozbierzesz czujnik hamulca to zobaczysz ze w srodku sa tak wlasciwie 2 czujniki(2 obwody). Czyli czujnik nie jest odpowiedzialny tylko za zapalanie swiatel. (czujnik to za wiele, w srodku są blaszki, które sie rozwieraja jak naciskasz pedał hamulca) Czujnik hamulca nie jest odpowiedzialny tylko za swiatła, wył on tez tempomat, informuje system abs i esp ze hamujesz, itp. wiecej systemów z niego korzysta.

Mogą być mixy, albo uszkodzi Ci sie w czujniku jeden obwód, drugi, albo oba naraz. Wiec mozesz miec różne objawy, raz np same kontrolki na desce, innym razem brak swiatel.

czujnik kosztuje okolo 50zł. jezeli chcesz miec 100% pewność to podjedz do serwisu albo do kogos kto ma Vaga.

W 99% po Twoich objawach mogę stwierdzić ze to wina czujnika. Ale jezeli masz jakies obawy przed wymiana, to podjedz do kogos, zrobicie logi i bedziesz mial pewność. Koledzy dobrze Ci radzą, nie obawiaj się że ktoś Ci źle podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie zamówiłem już czujnik koszt 43zł orginał

Pozdrawiam i dziękuje bardzo za pomoc jak wymienie napisze co i jak :hi:[br]Dopisany: 08 Grudzień 2011, 08:49_________________________________________________Panowie wymieniłem i znowu mi sie zapaliło w takim razie co może być!!!

Ten co zdemontowałem miał numer 8B0 945 511 a ten co mi pisaliście to 1KA 945 511 niby to samo tylko konstrukcja lekko inna spróbuje jeszcze raz wymienić a jak nie to bede musiał gdzies tego vaga zaliczyć :disgust: ale może jakieś propozycje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...