Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Dziwna sprawa ze sprzęgłem HELP


wojtas88

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak: sprzęgło po wciśnięciu gazu na 4 i/lub 5 biegu w okolicy 2 tyś obrotów zaczyna (chyba) ślizgać. Obroty skaczą w górę a samochod nie przyspiesza. Brak problemów z dwumasom. Najdziwniejsze, że takie objawy zauważam tylko na mokrym. Na letnich gumach też się to czasem zdarzało ale bardzo rzadko. Dodam jeszcze, że przy skręcaniu słychać nasilające się szumienie przednich kół. Szumienie jest jednostajne. Czy mogą to być łożyska skrzyni biegów? Przebieg u mnie to 230 tyś. Z góry dziękuję za propozycje "co to może być" :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie sam sobie odpowiedziałeś, sprzęgło się zapewne kończy i się ślizga. Ewentualnie może to być umierający docisk. Wymieniałeś już sprzęgło czy to pierwsze od nowości?

Co do szumienia to sprawdź opony na początek, czy to nie one szumią. Łożysko w skrzyni biegów słyszałem tylko raz u kolegi w Passacie, podczas jazdy na biegu i puszczonym gazie (hamowanie skrzynią) strasznie buczało. Nie znam innych objawów, a łożysk w skrzyni jest kilka, więc niech ktoś bardziej obeznany w tej kwestii się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska w kołach do zmiany, przy skręcie kół występuje większy opór na łożyskach i szumią - wyją. Co do ślizgania się biegów, prawdopodobnie tarcza z dociskiem do zmiany. Chyba, że masz tak dużo mocy, że koła buksują w miejscu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie sam sobie odpowiedziałeś, sprzęgło się zapewne kończy i się ślizga. Ewentualnie może to być umierający docisk. Wymieniałeś już sprzęgło czy to pierwsze od nowości?

Co do szumienia to sprawdź opony na początek, czy to nie one szumią. Łożysko w skrzyni biegów słyszałem tylko raz u kolegi w Passacie, podczas jazdy na biegu i puszczonym gazie (hamowanie skrzynią) strasznie buczało. Nie znam innych objawów, a łożysk w skrzyni jest kilka, więc niech ktoś bardziej obeznany w tej kwestii się wypowie.

Dzięki. Obstawiałem, że to koniec sprzęgła ale chciałem zapytać :hi: Jest to pierwsze sprzęgło od nowości, przynajmniej tak wynika z książki serwisowej. Opony są w porządku więc to zapewne łożyska kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...