Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eco jazda, czyli jak oszczędzać paliwo.


freon

Rekomendowane odpowiedzi

hajper jasne ze wytlumacze!!!np kiedy mam ochote jechac na drugi koniec polski to wsiadam i nie marwie sie czy styknie mi kasy :decayed:a jak chce pofisiowac to przelaczam na PB lub nie :gwizdanie:

teraz moja dziewczyna robi 600km w 1 strone nz mazury i niema problemu z kaska

Kolezka ma STI od bodajrze KUZAJA O NR 7 i wiez mi ze jak ma jechac gdzies dalej to bieze vw bo go taniej wyjdzie!

JEDNYM SLOWEM OSZCZEDNOSC i trosze ekologia :th:

i w ten sam sposób robisz to nie gazując silnika i stosując się to porad w tym temacie (wiadomo, ze to takiego poziomu oszczędności jak na gazie nie zjedziesz, ale nie masz cyklonu w silniku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze kolega jest anty nastawiony doLPG?po czesci sie zgadzam z toba a po czesci nie!wiec gdybym zarabial wiecej tak jak na wyspach tzn za h pracy stac cie na zalanie mniej wiecej 7litrow PB ale to jest polska i u nas co najwyzej jak nie mieszkasz w wiekszym miescie to przy dobrym ukladzie lejesz2litry PB :thumbdown

Wiadomo ze LPG jest gorszym paliwem i gdyby u nas PB bylo tansze to tez bym nie przerabial!to tez zalezy ok km i ile ich stukasz?!ja od zawsze lubilem jazde troche szybsza i na to tez uwage zwracam!ostatnio widzialem kozacka A8 z najmocniejszym silnikiem i tez byla zagazowana kolo stuka od ciula klocow i musialby miec rafinerie zeby wyrobic!

tak poza tym nasze silniki kochaja obroty wiec czemu mamy je zamulac jadac 90?jazdy nauczylem sie na tikusiu i nie raz musialem wyprzedzac ladna :audi:bo ktos oszczedzal i zawsze mnie to dziwilo.a to ze gaz az tam meczy autko nie jest prawda-koles niby tani Lanos cale 1.5 pojemnosci a na liczniku ma juz przejechane 350tys km i wszystko na gazie bez wkladania wiekszej kasy w silnik :rolleyes:pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt jest taki ze mozna zaoszczedzic i to duzo. Moja :a4fan: swoje spalic musi ale np. cos takiego jak hamowanie silnikiem podczas dojezdzania do swiatel (nie na luzie) gdy jest czerwone juz daje wyrazne oszczednosci, a jest to nawyk ktory potem robi sie praktycznie odruchowo. i nie chodzi o to zeby jezdzic 90 km/h tylko wyuczyc w sobie odruchy ktore z komfortu jazdy nam nic nie zabieraja a pozwalaja zaoszczedzic PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do oszczędzania bajurki, to Pogromcy Mitów na kanale Discovery znaleźli sposób. Jadąc za Tir-em można nawet do 36% zmniejszyć zużycie paliwa i o ile pamiętam dochodziło nawet do 40 kilku procent zależnie od dystansu między Tirem a pojazdem który chce zaoszczędzić. :tongue4:

Chciałbym widzieć jak wygląda twoja maska po 2 miesiacach wraz z przednia szyba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...