Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Osłona silnika i skrzyni biegów


wacek87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przyszedł czas na zmianę osłon stare się połamały i zostaje dylemat jaką osłonę teraz założyć, 3 opcje do wyboru

1. Używany oryginał około 200 zł za samą osłonę silnika skrzyni biegów jeszcze nie znalazłem ale można przyjąć że cena przekroczy 100 zł w sumie wyjdzie ponad 30 0zł za stare używki (oryginały z ASO odpadają cena za samą osłonę silnikową 500 zł + 130 zł osłona skrzyni biegów = 630 zł)

2. Podróbka coś w tym stylu: http://moto.allegro.pl/oslona-silnika-skrzyni-audi-a4-b6-b7-2001-2008-r-i1953178497.html

co do podróbki to przekonania nie mam ponoć trzeba się nieźle napocic żeby ją zamontować a sama osłona lubi po czasie obwisnąć i w efekcie na naszych pięknych polskich drogach bedzie dość często trzeć o drogę

3. Osłona aluminiowa: http://moto.allegro.pl/oslona-silnika-aluminiowa-alu-audi-a4-b6-b7-i1973318171.html chyba mój faworyt pomimo ceny za którą można by było kupić 3 podróbki, ale wydaję mi się że wytrzyma najdłużej spośród tych trzech, jedyne co mnie martwi to że może na nierównej drodze stukać o silnik oraz że może być problem z mocowaniem.

Która będzie najlepszym wyborem? Proszę o wasze rady :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli w zimie jeździsz dużo po nie równych drogach (czyt. nieodśnieżonych :decayed:) to celował bym w alu :wink4: i myślę, że nie powinno być problemów z zamontowaniem (któryś z kolegów szukał właśnie takiej alu i może już kupił :szukaj: i zapytaj jak z montażem)

natomiast jeśli po ładnych/dobrze utrzymanych nawierzchniach to zwykła podróba i ogień na tłoki :evil::decayed::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminiowej bym nie polecał bo jak zaryjesz gdzieś spodem to ta blacha może narobić tylko kłopotów.Podróby podobno dobrze leżą ale czasami trzeba podpiłować otwory montażowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz może do uzytkownika "Musti".Ponoć ma w sprzedaży takie osłony,to go podpytasz co doradza i jak się sprawdzają owe zamienniki.

PS:Ja mam u siebie zamiennik za ok.60 zeta.Trochę trzeba pokombinować z montażem (na trytki :kox: ),ale daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podróbę pod skrzynie i silnik ,przez dwie zimy nic jej się nie stało a nie było oszczędzania w zaspach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...