Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Wymiana przednich amortyzatorów w A4 B6 ?


Pakero128

Rekomendowane odpowiedzi

puma musisz wymieniać amory i sprężyny kompletami

Nie bardzo rozumiem dlaczego mam wymienić amory też?

Moim zdaniem tez nie musi wymieniać od razu amorków jeśli tylko wymienia sprężyny , to zależy od funduszy jakie ma do dyspozycji i przede wszystkim czy amorki są dobre :decayed:

Choć ja jakbym miał wymieniać to poświęciłbym się i też wymienił amorki niż później wydzierać jeszcze raz zawieszenie i dalej mordować się z nim :confused4:

Fakt faktem powinno się wymieniać parami tzn jeśli wymieniamy tylko sprężyny to zarówno lewą jak i prawą sprężynę :decayed:

Ale każdy robi jak uważa i to jego decyzja i jego auto :wink4:

A forum jest po to aby doradzić i podpowiedzieć a także zgłosić swoje uwagi i spostrzeżenia co do danego problemu :)

PS. Koledze garbi89 chodzi o to że musisz wymienić prawą i lewą sprężynę a nie tylko tą którą masz zepsutą :decayed:

I tak samo dotyczy amorków że kompletami czyli parami :naughty:

No to ci rozjaśnię troszkę sytuację. Mianowicie mam amortyzatory w jeszcze dobrym stanie. Wymieniam moje sprężyny oryginalne 1BE na sprężyny H&R które trochę bardziej obniżają auto. Jest to jedyny cel wymiany. Więc amortyzatory zostają :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ci rozjaśnię troszkę sytuację. Mianowicie mam amortyzatory w jeszcze dobrym stanie. Wymieniam moje sprężyny oryginalne 1BE na sprężyny H&R które trochę bardziej obniżają auto. Jest to jedyny cel wymiany. Więc amortyzatory zostają :wink4:

No to w końcu wyjaśniło się i już każdy wie o co chodzi :decayed:

Udanej wymiany sprężyn :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w warunkach garażowych wygodniej podnieść cały przód auta, czy można po kolei "lewarkować" strony, czy też nie ma to żadnego znaczenia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii mozesz pokolei, jesli tylko uda ci sie z przeciwnej strony odkrecic lacznik od stabilizatora bez zdejmowania kola zeby ten pozwolil na opuszczenie dolnego prostego wahacza, nie ma problemu

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...