Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Budowa czy rozbudowa domu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jest ktoś kto przechodził przez budowę lub rozbudowę domu?

Sprawa jest następująca. Posiadam plac na którym stoi stary dom. I teraz zastanawiam się jak zrobić żeby było lepiej.

Chodzi o to ze plac nie jest za duży = 6 setnych. Jest w kształcie prostokąta dłuższym bokiem do ulicy 19m - 31m jakoś tak.

Stary dom stoi od płotu jakieś 2 metry i tak się zastanawiam czy nie zrobić rozbudowy i wtedy można by zachować te 2 metry a postawić szerszy dom,a jeśli będę stawiał nowy to będę musiał zachować 4m do okna od sąsiada i ulicy a co za tym idzie dom będzie węższy. Nie wiem jak mówią przepisy przy rozbudowie co musi być zachowane itp. ewentualnie je nagnę :tongue4:

Jakieś rady?

Opublikowano

a ten stary dom jest murowany czy jeszcze drewniany?plany itak pewnie bedziesz musiał robic.

Opublikowano
  • Autor

Drewniany, plany planami ale tak czy inaczej stary dom będzie całkowicie rozwalony i nie wiem czy da się to podciągnąć pod rozbudowę.

Opublikowano

jak go zbuzysz to tylko pozostaje budowa.wtedy bedziesz musial sie odsunac od granicy.

Opublikowano
  • Autor

A jak by zrobić niby rozbudowę a szybko ro***bać i postawić nowy:p niby któraś ściana zostaje czy co tam;p

Opublikowano

Sorki, że wspominam o kościele ale widziałem jak właśnie w/w rozbudowywali i to właśnie w taki sposób tzn. stał budynek a wokół niego postawili nowe mury i gitez majonez a problem mieli bo jak by zburzyli to nie dostali by pozwolenia na następną budowę więc zawsze jest wyjście z sytuacji :decayed: :decayed: :decayed:

Opublikowano

Szczegółów nie znam, ale znajomi postawili dom od podstaw, tyle że na takich samych fundamentach (rozkład, wymiary) i nie była to budowa domu.

Opublikowano

Rozbudowa - zostaje 2,0 m, jeżeli będziesz chciał wywalić ściany i na to miejsce postawić nowe to na własne ryzyko. Jak nikt na ciebie nie doniesie to spokojnie przejdzie.

Nowa budowa - zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania (jeżeli jest) lub decyzją o warunkach zabudowy (wydaje miasto/gmina). Tam będą określone odległości dla inwestycji , ale według przepisów 3,0 od granicy działki bez okien, 4,0 m z oknami. Od drogi mogą być inne odległości (nie mniej niż 3,0;4,0) - reguluje to linia zabudowy wyznaczana przez dany urząd.

Opublikowano
Rozbudowa - zostaje 2,0 m, jeżeli będziesz chciał wywalić ściany i na to miejsce postawić nowe to na własne ryzyko. Jak nikt na ciebie nie doniesie to spokojnie przejdzie.

Nowa budowa - zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania (jeżeli jest) lub decyzją o warunkach zabudowy (wydaje miasto/gmina). Tam będą określone odległości dla inwestycji , ale według przepisów 3,0 od granicy działki bez okien, 4,0 m z oknami. Od drogi mogą być inne odległości (nie mniej niż 3,0;4,0) - reguluje to linia zabudowy wyznaczana przez dany urząd.

Kolega dobrze mówi, kombinój żeby podciągnąc wszystko pod przebudowę, będzie szybciej i taniej, mniej chodzenia po urzędach. Podpytaj dyskretnie urzędników i działaj. Jeśli nie będziesz się chwalił na lewo i prawo co robisz, to będzie :good:

Opublikowano

a gdybyś rozbierał ściany po kolei ? to tak jakby remont rozbierasz starą a stawiasz nową, później dobudówka :wink4:

Opublikowano
a gdybyś rozbierał ściany po kolei ? to tak jakby remont rozbierasz starą a stawiasz nową, później dobudówka

Jeśli nie ma troskliwych sasiadów, to wszystko da się zrobić, Najważniejsze że dom stoi na działce, a remont (przebudowa) to szerokie pojęcie

Opublikowano
  • Autor

Po świętach podjadę popytam w urzędzie i projektantów co sądzą na ten temat

Opublikowano

Przy rozbudowie i przebudowie musisz dodatkowo zrobić ekspertyzę techniczną istniejącego (rozbudowywanego ) budynku. Kwestia teraz co tam będziesz miał wpisane (lub co będziesz chciał mieć wpisane).

Temat do obgadania z projektantem, który będzie ci robił dokumentację.

Sama dokumentacja dla rozbudowy czy dla nowego budynku, zakresem będzie prawie taka sama. Różnice będą w instalacjach i przy nowy musisz zgłosić wcześniej rozbiórkę starego budynku.

Opublikowano

Nie jedź do urzędu!!! Podskocz do jakiejś firmy co się zajmuje projektami i popytaj. Ja jestem tego samego zdania co koledzy że jeśli sąsiedzi nie są jacyś nachalni inaczej i nie masz z nimi problemów to burzysz stare mury, stawiasz nowe i gites.

Opublikowano

Rozbudowa - zostaje 2,0 m, jeżeli będziesz chciał wywalić ściany i na to miejsce postawić nowe to na własne ryzyko. Jak nikt na ciebie nie doniesie to spokojnie przejdzie.

Nowa budowa - zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania (jeżeli jest) lub decyzją o warunkach zabudowy (wydaje miasto/gmina). Tam będą określone odległości dla inwestycji , ale według przepisów 3,0 od granicy działki bez okien, 4,0 m z oknami. Od drogi mogą być inne odległości (nie mniej niż 3,0;4,0) - reguluje to linia zabudowy wyznaczana przez dany urząd.

Może też być taki miejscowy plan,że pozwala na budowę 2m,a nawet do granicy sąsiada,szczególnie w zabudowie bliźniaczej.

Według definicji jeśli chcesz podciągnąć inwestycję pod rozbudowę,to muszą zostać ściany zewnętrzne.

Jednak w praktyce jak sobie uchodzisz tak będziesz miał.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.