Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] 1.8T AEB - Co to za dźwięk ?


KL4K50N

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Od niedawna pojawił mi się dziwny dźwięk słyszalny w przedziale 3000-4000 obr/min. Nie wiem skąd on się pojawia i co go spowodowało. Możecie mniej więcej powiedzieć mi gdzie mam zacząć szukać przyczyny?

Pod tym linkiem jest filmik :

http://youtu.be/Ohk8FalzyfE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś wpada w rezonans :mysli: Masz dostęp do stetoskopu ? to najprostsza droga do odnalezienia brzęczących i stukających elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina czasem się nie załącza przy tej wielkości obrotów ?

:facepalm:

Jak masz pisać takie bzdury, to lepiej nie "załączaj" takich postów.

KL4K50N turbo wstaje tak jak powinno w 1.8T, a następnym razem rozgrzej trochę silnik zanim zaczniesz go kręcić. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KL4K50N turbo wstaje tak jak powinno w 1.8T, a następnym razem rozgrzej trochę silnik zanim zaczniesz go kręcić. :wink4

Ja wiem Tomek, że powinienem go najpierw rozgrzać :wink4:. Ale chciałem to na szybko na forum umieścić a jak widzicie żebrak się palił :gwizdanie:

Myślicie, że to coś poważnego? Bo w styczniu do PL jedziemy i nie chce by np w DE coś się sypło :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że to łańcuch powoli tnie pokrywę. Czasem dźwięk nie wydobywa się z tylnej części głowicy?

Ja bym nie ryzykował i tym nie jeździł :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że to łańcuch powoli tnie pokrywę. Czasem dźwięk nie wydobywa się z tylnej części głowicy?

Ja bym nie ryzykował i tym nie jeździł :gwizdanie:

Dźwięk jest bardziej słyszalny kolo turbiny, DV i filtra powietrza. W tych okolicach, z tyłu cicho raczej. Dodam, że ten dźwięk słyszalny jest na luzie oraz biegu 1,2,3 potem już tego nie ma, lub ja nie słyszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może źle kombinuję ale przytrzymaj aluminiową osłonę termiczną od puchy filtra powietrza i dodaj gazu. Ja się dalej bedę upierał że coś wpada w rezonans. Szczególnie bym zwrócił uwagę na mocowanie tego metalowego przewodu ( mam dziurę w głowie gdzie to szło) zamienia się on w wężyk gumowy i łączy się z dolotem. Idzie dalej pod tą osłoną jako metal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, sprawdze to dziasiaj i dam znac. Ale mam nadzieje, ze to wlasnie tylko cos wchodzi w rezonans. Bo to jest taki dzwiek jakby blacha ocierala o cos pod wplywem gazu[br]Dopisany: 27 Grudzień 2011, 05:26_________________________________________________Sprawdziłem trochę dziś i z ulgą mogę wykluczyć łańcuszek rozrządu. Głoś na 100% wydobywa się w okolicach turbo. Jest tam masa cienkich blach, które mogą tak "dzwonić". Tylko jak to sprawdzić :wallbash::mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wydaje ze wirnik turbo ociera o obudowę lub klapka WG klepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam masa cienkich blach, które mogą tak "dzwonić". Tylko jak to sprawdzić :wallbash::mysli:

sprawdzić czy są dokręcone ew.przytrzymywać łapą po kolei. Na w miarę zimnym silniku rzecz jasna :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij waz co idzei do ic zlap za wirnik i sprawdz luz ewentualnie jakies lusterko zeby sprawdzic czy lopatki nie tra o obudowe, mialem to w aeb w dwoch turbinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij waz co idzei do ic zlap za wirnik i sprawdz luz ewentualnie jakies lusterko zeby sprawdzic czy lopatki nie tra o obudowe, mialem to w aeb w dwoch turbinach

Tak jak pisałem wcześniej - Turbo było sprawdzone jakieś 3 tygodnie temu. Nie miało luzów

A z tym lusterkiem to troche nie czaje co mam zrobić :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na youtube jest filmik jaki dziwek jest ocierającego wirnika o gorąca cześć turba jak znajdę to podam ,a najlepiej wejść w allegro zakupić stetoskop medyczny i wy montować membranke ,wstawić rurkę miedziana lub alu i nasłuc**jesz :)stetoskop jest tani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do łopatek turbiny, że ocierają... Bo turbinkę idealnie słychać od 1800obr/min ładnie świszczy i nie chce mi się wierzyć, że to łopatki :kwasny:[br]Dopisany: 28 Grudzień 2011, 17:56_________________________________________________Trochę się uspokoiłem bo to jest zupełnie inny dźwięk niż ocierających łopatek jak na tym filmie :

Czyli, jednak coś musi drgać i wali o jakiś element

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...