Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Po raz kolejny pompka paliwa : jaka + kilka pytan :)


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec mam objawy w mojej a4 które sugeruja zrypaną pompe paliwa ;)

Pompa pompuje ale za mała ma wydajnosc (na wolnych autko chodzi normalnie , na luzie ładnie sie wkreca silnik - przejade kilka metrów i zaczyna brakowc paliwa )

Mam kilka pytanek :

1 : jaką wybrac nowa pompke z zamienników na np allegro ?

2 : moze lepiej zregenerowac starą ?

3 : czesto spotkałem sie na forum z tematem zaworu zwrotnego zapobiegającego wracaniu paliwa do zbiornika ... On jest w pompie czy jak ?

4 : filtr paliwa znajduje sie gdzie ? :)

5 : mam wtryski o wydajnosci 330 ccm przy 3 barach i taki regulator siedzi teraz na listwie... mam dwa regulatory luzem 4 bar na ewentualna podmianke w razie jakby ten był np zepsuty... mozna podmienic ?

z góry dzieki za podpowiedzi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. coś z tych z tych:

http://allegro.pl/search.php?string=walbro+255&description=1&buy=0&new=0&pay=0&personal_rec=0

2. lepiej nie

3. nieistotne

4. obok krawędzi tylnych drzwi pasażera, pod plastikową osłonką

5. możesz podmienić w każdej chwili, tylko jak wymienisz komp będzie się musiał zaadoptować to bogatszej mieszanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy wogóle nie słychac... Silnik jak pisalem pracuje równiutko na wolnych + mozna smiało pogazowac troszke. Problem jest gdy zabieram sie do jazdy ;) Wtedy Zaczyna mu brakowac paliwa. No to po swietach dorwe sie do filtra i zobacze w jakim jest stanie ;)

co do zaworku hmmm własnie wydaje mi sie ze jak autko postoi troche to potem trzeba krecic 2 do 4 sekund :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponowal najpierw wymienic filterki paliwa a jak to nie da efektu dopiero cos dzialac z pompka bo np pompka SIEMENSA VDO (orginalnie sa montowane) to koszt 520zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa jesli bedzie wymieniana to na pewno nie na oryginał a na wydajniejsza np walbro jak podal poziek . ewentualnie na jakis czas na najtanszą z czajny :P

Dzisiaj tam nie grzebe bo swieta : jutro zajrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze ja niedługo na wydajnosc ( powinna wyrzucic około poł litra w 15 sekund) jak tyle wydali bede szukał dalej. Jasli nie to kupie uzywke na allegro i tyle (chodza po 120-170 zł z obudowami wiec...) [br]Dopisany: 25 Marzec 2008, 11:13 _________________________________________________Wziałem od znajomych ze szrotu uzywke : mam sobie sprawdzic czy to jej wina ;)

Kupiłem tez nowy filtr paliwka. W Quattro usytuowany jest w tym samym miejscu i jest taki sam jak w osce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja teraz patrzyłem i wychodzi na to ze w Quattro i osce są rózne... A oczywiscie sprzedali mi do oski i musze wymieniac teraz u nich :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...