Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Nowe radio - zasilanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wyciagnalem seryjne radio, podlaczylem nowe podpinajac rowniez separator i adapter. Wszystko gra jak trzeba :) Problem pojawia się z wlaczaniem radia. Mianowicie w serii mialem zapamietywanie wlaczonego/wylaczonego radia, czyli jesli bylo manualnie wylaczone, to po wlaczeniu stacyjki bylo nadal wylaczone. w momencie gdy stacyjke wlaczylem, radio wlaczylem, stacyjke wylaczylem to radio gaslo, wlaczylem stacyjke radio sie wlaczylo itp.

dodatkowo bez kluczyka moglem wlaczyc i wylaczyc.

W tym momencie nie ma takiej opcji, czyli tylko manualnie moge wlaczyc i wylaczyc.

Przeczytalem instrukcje montazu radia, sa trzy schematy pomieszania dwoch kabelkow w tym jeden 'samochod bez polozenia acc'.

Moje pytanie czy da sie zrobic cos, by bylo jak na seryjnym, bez udania sie do fachowca?

Dziekuje,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem jak seria to nie będzie. Zak podłączysz plusem stacyjko wym to będzie pamiętało ostatni stan ale nie będzie działało bez kluczyka, chyba że będzie to BLAUPUNKT wtedy będzie działał bez kluczyka, włączał i wyłączał po stacyjce. W radiu alpine i pioneer żeby tak było trzeba zamienić plusy żółty i czerwony miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo ja mam alpine z podprowadzonym plusem po stacyjce bo w B6 niema drugiego plusa w kostce. I działa dokładnie jak chce kolega, poza działaniem bez kluczyka. Ale działa z kluczykiem z stacyjce bez załączonego zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo ja mam alpine z podprowadzonym plusem po stacyjce bo w B6 niema drugiego plusa w kostce. I działa dokładnie jak chce kolega, poza działaniem bez kluczyka. Ale działa z kluczykiem z stacyjce bez załączonego zapłonu.

To, że działa z kluczykiem w stacyjce, to jest funkcja / cecha stacyjki, nie radia.

Jeśli podłaczysz radio tak, aby załączało i wyłączało się automatycznie kluczykiem, to nigdy nie uruchomisz go bez tego kluczyka.

I odwrotnie, jeśli podłączysz bezpośrednio pod akumulator z ominięciem stacyjki, to radio nigdy nie zareaguje na kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...