Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Odczyt mp3 - radio concert


Rekomendowane odpowiedzi

W ori concert brakuje mi obsługi MP3...

Oczywiście fm transmitery i jakieś drutowane kabelki odpadają - ma być pełne sterowanie z radia i koniec!

Poszukałem trochę i znalazłem cosik takiego:

http://www.allegro.pl/item331755418_zunix_mp3_player_karta_sd_zmieniarka_cd_vw_audi.html

Powiem Wam że się coraz bardziej zastanawiam. Miał ktoś może z czymś takim do czynienia? Może jakiś grupowy zakupik? Może byśmy wynegocjowali dobrą cenę przy większej ilości?

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie głupie to :) tylko że wtedy będę musiał się pozbyc zmieniarki a lubię posłuchać orginalnych płyt a nie siciągać MP3 :thumbdown: szkoda że nie ma dokładnych wymiarów :> i jaka była by cena przy większym zakupie, musisz popytać i daj znać :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnym rozwiązaniem jest montaż RNS-E. To jest rozwiązanie na miano Audi a nie jakieś drutexy pod siedzeniem :)

Myślę, że całkiem spore grono rezaczy z tego forum, którzy robili retrofit RNS-E w swoich autkach przyzna mi rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnym rozwiązaniem jest montaż RNS-E. To jest rozwiązanie na miano Audi a nie jakieś drutexy pod siedzeniem :)

Myślę, że całkiem spore grono rezaczy z tego forum, którzy robili retrofit RNS-E w swoich autkach przyzna mi rację.

malik Ty wszystko musisz mieć orginał albo pod orginał a nie tylko taka droga jest :th: i nie pod siedzeniem tylko w schowku :> (a lampy masz fajne a nie są orginalne audi :> )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnym rozwiązaniem jest montaż RNS-E. To jest rozwiązanie na miano Audi a nie jakieś drutexy pod siedzeniem :)

Nie wszystkich stać na wywalenie kilku kilo PLN na RNS-E.

W którym elemencie widzisz drutex ? A może podłaczenie przez oryginalny kabel to druciarstwo ?

Jeżeli tak to co powiesz na adapter multimedialny do RNS-a. Tez druty :) ? Nie ma jak ori tv za kilka tysi

Moim zdaniem ciekawe rozwiazanie,sterowanie w ori radiu,zgrabnie wygląda i mozna zapewne schować tak aby było mało widoczne. Nie jest takie duże ,patrząc na leżącą obok kartę

Pozdrawiam i zyczę wiecej wyrozumiałosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(a lampy masz fajne a nie są orginalne audi :> )

Tu mnie masz :) Ale dyskutujemy tutaj o integracji mp3 w audi a nie o stylistyce zewnetrznej :) Zreszta jesli Audi oferowalby lampy LED w jakiejs wersji Avanta B6 to uwierz mi, że już dawno bym je miał :)[br][br]Dopisany: 26 Marzec 2008, 18:55 _________________________________________________

kilku kilo PLN na RNS-E.

Nie kosztuje aż tyle. Myslę, że kolega alvaro mógłby pomóc :)[br][br]Dopisany: 26 Marzec 2008, 18:56 _________________________________________________

Nie ma jak ori tv za kilka tysi

Też nie kosztuje aż tyle[br][br]Dopisany: 26 Marzec 2008, 18:57 _________________________________________________

Pozdrawiam i zyczę wiecej wyrozumiałosci

Źle zrozumiałeś mój post. Daleki jestem od obrażania czy wyśmiewania kogokolwiek. Zasugerowałem jedynie rozwiązanie sprawdzone przez wielu z tego forum i dające najlepszy stosunek możliwości do ceny. Autor wątku zrobi oczywiście jak zechce ale szczerze odradzam mu montaż tego rozwiązania z allegro. Warto zapłacić trochę więcej i zamontować RNS-E. Ten sprzęt poza świetną obsługą MP3 oferuje całą masę dodatkowej funkcjonalności.

Więcej tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/rnse_od_a_do_z-t12081.0.html

Lub tutaj http://www.navplus.us/forums/showthread.php?t=427

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztuje dwa z groszem nawet jak Alv pomoże ( wiem z autopsji) :)

Jeżeli dobrze pamietam ori TV używany to 1500 pln i trudno dostać, więc nowy troszke zakosztuje, no ale moze sie pomyliłem

Do navi potrzeba jeszcze kilka duperelek plus dobry kabel do vag ewentualnie dobry kumpel z takim kablem

Ja też myslę, że lepiej mieć RNS-a ale jak pisałem wcześniej nie kazdy ma akurat troszke wolnego grosza na navi

Sprzęt z linka w pierwszym poście to dobra alternatywa dla wszelkiej maści transmiterów, a nie bije po kieszeni aż tak bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wyraźnie napisałem że chodzi mi o dodanie obsługi mp3 do ori concerta. RNS-e nie insteresuje mnie kompletnie. W tym popieprzonym kraju nie można mieć nic co mogłoby zainteresować amatorów cudzej własności (nie dalej jak w ostatni piątek kumplowi włamali się do volvo v70 cross country - mimo że roletę miał zwiniętą żeby było widać że nie wozi w bagażniku NIC CENNEGO. Wybili mu szybę boczną z budy uszkadzając przy tym blachę bo chyba wdłubywali ją łomem i zajumali mu skrzynkę plastikową wartą 15 pln i płyn do chłodnicy - 20 pln. Wartość szyby w ASO - 1599 pln. Zamienników brak. Na szczęście udało się dorwać jedną jedyną używkę na allegro więc całość zamknęłą się w kwocie 450pln.)

Niestety ori navi jest widoczna... Poza tym uważam że ładowanie 2k TYLKO po to żeby słuchać mp3 to bez urazy ale pomysł poroniony. Do nawigacji mam PDA + najnowszą automapę która oferuje mi większą elastyczność oraz korzystam ze wszystkich funkcji PDA. Jak chodzi o "drutexy" to wg mnie można tak określić rezanie na siłę wejść rca lub jack i podpinanie urządzeń które trzeba obsługiwać bezpośrednio a tu mamy estetyczne rozwiązanie, nieinwazyjnie podłączone i zapewniające pełną funkcjonalność z poziomu radia. I jak dla mnie karta SD to lepsze i wygodniejsze rozwiązanie niż nagrywanie cd - mam ich masę a z RW nie chce mi się bawić...

A to że nie ori? Jeżeli nie szpeci a spełnia swoje funkcje to mi to zwisa. Poza tym nie ma takiego ori rozwiązania. Co innego gdyby była np ori zmieniarka z obsługą mp3 - ale z takową się nie spotkałem.

Ale oczywiście jak mamy ochotę posłuchać sobie muzyki w domu to zamiast kupić sprzęt Hi-FI możemy sobie kupić filharmonię...

Myślałem że może zainteresuje to pare osób z forum bo kiedyś były dyskusje o transmiterach ale widzę że mój post był bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tu mamy estetyczne rozwiązanie, nieinwazyjnie podłączone i zapewniające pełną funkcjonalność z poziomu radia.

Z pełną funkcjonalnością proponowanego przez Ciebie rozwiązania raczej nie mogę się zgodzić. Chyba, że mamy inne wymagania co do obsługi mp3. Na pewno nie wyświetlisz nazw utworów czy albumów a raczej ciężko poruszać się po długiej liście po omacku. Na dużych SD może zmieścić się już tego całkiem sporo.

Oczywiście, jeśli zadowala Cię rozwiązanie typu ipod shuffle to rzeczywiście to co zaproponowałeś jest wystarczające.

Co do niedoskonałości systemów nawigacyjnych bazujących tylko na sygnale GPS napisano już kilka wątków na tym forum więc nie będę powtarzał zawartych w nich informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, takie samo jak u mnie. Zastanawiam się czy ten szpej będzie współpracował z tym radiem. Jakbyś się zdecydował zamawiać to daj znać.

A może wpadniesz na spota w niedziele, obgadalibyśmy temat :decayed: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Longinus, mialem identyczny problem jak ty. Wszelkie protezy nie bardzo sie mi podobaly :blink::wallbash: Rozwiazanie ;) : kupilem nawigacje BNS 5.0 -- Jest to radio i grajek mp3 z doczepiona funkcja navi :D:decayed: Funkcjonalnosc tego jest o wiele wieksza niz golego concerta. Mozemy sie spotkac to zobaczysz sobie co i jak. Teraz ceny: za swoje bns (nie uzywane!) zaplacilem 730pln z kosztami kuriera. Concerta sprzedalem za 450 pln. Allegro rulezz Montaz + antena + kable 600pln :polew::naughty: Radio dziala rewelacyjnie -- duzo lepiej niz standard. MP3 -- sam miodek ;) Navi to taka namiastka, jest strzalkowa i przydaje sie tylko awaryjnie. Kilka fotek abys zobaczyl co i jak:

002dd8.jpg

004tf1.th.jpg 001ef1.th.jpg 003hb3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdąże wrócić to podjadę...

Jak nie to już na bank za tydzień...

U mnie niestety niedziela to trochę niefartowny termin...[br]Dopisany: 27 Marzec 2008, 14:31 _________________________________________________

Longinus, mialem identyczny problem jak ty. Wszelkie protezy nie bardzo sie mi podobaly :blink::wallbash: Rozwiazanie ;) : kupilem nawigacje BNS 5.0 -- Jest to radio i grajek mp3 z doczepiona funkcja navi :D:decayed: Funkcjonalnosc tego jest o wiele wieksza niz golego concerta. Mozemy sie spotkac to zobaczysz sobie co i jak. Teraz ceny: za swoje bns (nie uzywane!) zaplacilem 730pln z kosztami kuriera. Concerta sprzedalem za 450 pln. Allegro rulezz Montaz + antena + kable 600pln :polew::naughty: Radio dziala rewelacyjnie -- duzo lepiej niz standard. MP3 -- sam miodek ;) Navi to taka namiastka, jest strzalkowa i przydaje sie tylko awaryjnie. Kilka fotek abys zobaczyl co i jak:

wszystko fajnie ale ja mam 1-DIN i nie bardzo mam ochotę to rezać...

zwykłe ori nie rzuca się w oczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diego, bedziesz w niedziele na spocie? Też chętnie bym zobaczył :decayed:

Niestety nie, mam dyzur. :bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...