Jump to content
IGNORED

[B6 AWX] Płyn do ukł. wspomagania VW G002OOO/ VW TL 52146

domin179

Recommended Posts

Witam wszystkich.Przeczytałem chyba wszystko na temat płynu wspomagania co się znajduje a forum a zajęło mi to kilka dni i doszedłem do wniosku po przeczytaniu wypowiedzi użytkownika forum że producentem płynu dla grupy VW jest PENTOSIN. Ktoś opisał to ładnie na forum że PENTOSIN CHF 11S (syntetyk ) to jest właśnie g002 więc poszperałem po internecie i znalazłem info że PENTOSIN CHF 11S jest stosowany m.in w grupie VW i że jest to olej G00200 spełniający normę VW TL 52146.Na rynku oprócz PENTOSIN CHF 11S jest jeszcze CASTROL CHF, FEBI 06161 i jakiś niemiecki SWAG spełniając TL 52146 . Czy jest któryś z Was zorientowany co odnośnie tej normy VW TL 52146 bo nikt nie mówi o tym a jak macie gdzieś możliwości sprawdzenia to proszę o odpisanie bo myślę że to b.dużo nam wszystkim pomoże.Przecież jeśli chodzi o olej silnikowy to VW zaleca żeby spełniał np. VW 500 00 a nie że to ma być np. 10W-40 czy 5w-30 ani jakiej firmy np. Castrol ,Mobil.

Witam

Nie wiem czy to znalazłeś czy nie, nie wiem czy to pomoże ale linka podsyłam.

http://www.febi-msds.com/fileadmin/stp_febi_pdfs/06161/06161.zhoe.pl.pdf[br]Dopisany: 17 Styczeń 2012, 15:43_________________________________________________tu nic o tej normie nie ma, może jutro będę wiedział coś więcej jak uzyskam info podeślę. POZDRAWIAM [br]Dopisany: 17 Styczeń 2012, 15:46_________________________________________________Niestety nic więcej nie uda mi się ustalić, jedno tylko co wiem to że by ustalić jakie kolwiek info trzeba pytać kogoś z serwisu VW oni sa odpowiedzialni za tą normę oni ją rekomendują i mówią o tym że płyn FEBIEGO o symbolu F06161 taką normę właśnie ma VW TL 52146 . Czyli spokojnie możesz zalać tylko VW rozróżnia jeszcze korkami zielony i chyba czerowny od płynu. Jak masz zielony to spokojnie lejesz F06161 i spisz spokojnie.