Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Płyn do ukł. wspomagania VW G002OOO/ VW TL 52146


domin179

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Przeczytałem chyba wszystko na temat płynu wspomagania co się znajduje a forum a zajęło mi to kilka dni i doszedłem do wniosku po przeczytaniu wypowiedzi użytkownika forum że producentem płynu dla grupy VW jest PENTOSIN. Ktoś opisał to ładnie na forum że PENTOSIN CHF 11S (syntetyk ) to jest właśnie g002 więc poszperałem po internecie i znalazłem info że PENTOSIN CHF 11S jest stosowany m.in w grupie VW i że jest to olej G00200 spełniający normę VW TL 52146.Na rynku oprócz PENTOSIN CHF 11S jest jeszcze CASTROL CHF, FEBI 06161 i jakiś niemiecki SWAG spełniając TL 52146 . Czy jest któryś z Was zorientowany co odnośnie tej normy VW TL 52146 bo nikt nie mówi o tym a jak macie gdzieś możliwości sprawdzenia to proszę o odpisanie bo myślę że to b.dużo nam wszystkim pomoże.Przecież jeśli chodzi o olej silnikowy to VW zaleca żeby spełniał np. VW 500 00 a nie że to ma być np. 10W-40 czy 5w-30 ani jakiej firmy np. Castrol ,Mobil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy to znalazłeś czy nie, nie wiem czy to pomoże ale linka podsyłam.

http://www.febi-msds.com/fileadmin/stp_febi_pdfs/06161/06161.zhoe.pl.pdf[br]Dopisany: 17 Styczeń 2012, 15:43_________________________________________________tu nic o tej normie nie ma, może jutro będę wiedział coś więcej jak uzyskam info podeślę. POZDRAWIAM [br]Dopisany: 17 Styczeń 2012, 15:46_________________________________________________Niestety nic więcej nie uda mi się ustalić, jedno tylko co wiem to że by ustalić jakie kolwiek info trzeba pytać kogoś z serwisu VW oni sa odpowiedzialni za tą normę oni ją rekomendują i mówią o tym że płyn FEBIEGO o symbolu F06161 taką normę właśnie ma VW TL 52146 . Czyli spokojnie możesz zalać tylko VW rozróżnia jeszcze korkami zielony i chyba czerowny od płynu. Jak masz zielony to spokojnie lejesz F06161 i spisz spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...