Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Szarpie autem przy ruszaniu


rookie

Rekomendowane odpowiedzi

Po intensywnej jeździe po mieście czasami potrafi szarpać przy delikatnym ruszaniu z 1 biegu. Auto ma 209 tys. km przejechane i jest bez haka holowniczego. Szarpie zarówno przy ruszaniu na wprost jak i skręcając, ale przy pedale sprzęgła puszczonym w 1/4. Ruszenie jest dopiero możliwe po jedno- dwukrotnym wysprzęgleniu.

O czym to świadczy?

Pozdrawiam i dzięki za wskazówki :hi:

Audi to sposób na życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobnie tyle tylko że dopiero jak sie silnik rozgrzeje i to po jeździe miejskiej powiedzmy tak po pół godzinie albo w trasie po ok 100 km poduszek jeszcze nie prawdzałem ale w związku z tym że dzieje się tak dopiero po rozgrzaniu silnika raczej wykluczam poduchy. Nie mam bladego pojęcia jak wygląda sprzęgło w AFN ale słyszałem o podobnych objawach w 1Z a tam nie było dwumasa... Może to więc docisk albo tarcz albo jeszcze coś innego.

Może ktoś to już robił i coś dorzuci o tematu. Może sugestie jak to sprawdzić?

dodam że przebieg mam bardzo zbliżony

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że to żadna odpowiedz jakby wcześniej padło na kogoś innego niech zrobi jakieś foty elementów po rozebraniu sprzęgła.

fajnie by było mieć chociaż dobre fotki nowych części dla celów porównawczych a najlepiej dostęp do części wtedy organoleptycznie mogłoby się to przetestować

Może ktoś ma jakieś wartości mierzone które można sprawdzić

grubość, siła docisku, jakieś dopuszczalne odchylenia

nawet nie wiem o co jeszcze można zapytać....

Ja zabiorę się za to po 21 lipca wtedy zaczynam urlop

Zrobie jakąś dokumentację mam nadzieję że uda mi się trafnie ocenić usterkę.

Nie uśmiecha mi sie naprawa na strzelanego

Już raz nakupiłem części dobrze że nie uzyte mogłem zwrócić

miało to miejsce przy spadku mocy i przestawionym rozrządzie ale to już inna historia

Może są jakieś sposoby na ustalenie czy to dwumas, docisk, tarcz np. dziwne dzwięki, drganie pedału sprzęgła .... itp

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzegło do wymiany[br]Dopisany: 08 Lipiec 2008, 20:56 _________________________________________________prawdopodobnie sprężyny na tarczy już są luźne [br]Dopisany: 08 Lipiec 2008, 20:58 _________________________________________________glapsson, po co te kombinacje, wyciagniesz skrzynie, wyjmiesz sprzegło i sobie zobaczysz organoleptycznie, że sprężyny na tarczy są luźne, tarcza zjechana do nitów, zatarte łożysko itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...