Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Kamera cofania i Audi Navigation Plus


ekonom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przypadkiem natknąłem się na takie cudeńko na alledrogo http://allegro.pl/kamera-cofania-dedykowana-audi-a5-a4-tt-kolor-hit-i1994641111.html . Czy ktoś montował z Was coś takiego ? Czy dało by radę to zintegrować z Audi Navigation Plus ? Jak jest z działaniem takiego cudeńka w nocy ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam załozona kamerę cofania tylko pod troche inne radio.

kamera cofanie jest mozliwa pod rns-d ale jak masz tuner tv to kamerę podpinasz pod niego

ale jest jedna niedogodność

nie da sie zrobić zeby był obraz automatycznie po wbiciu wstecznego.

w rns-d bedziesz musiał recznie przełączyć na kamerę.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz podpowiedziec jaka kamere kupiles? Chodzi mi po glowie taki gadzet bo nie jest drogi ale nie ma nic dedykowanego do B5 i C5. Chodzi mi o kamere zintegrowana z lampka oswietlajaca tablice rejestracyjna - i jak jest z oswietleniem tablicy wtedy - czy bardzo rzuca sie w oczy ze jednej strony tablica jest slabiej oswietlona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak jak w tej aukcji

http://allegro.pl/kamera-audi-bmw-vw-volvo-skoda-mercedes-i-inne-i2034325041.html

nr 20 VW Polo, Touareg, Tiguan oraz Porsche Cayenne

sporo jes nie doswietlonej tablicy. bo kamerka lekko przysłanie. i słabo ta zintegrowana dioda oswietla.

wada jest tez brak mozliwośi ustawienia pochylenia. i podziałka nie odpowiada rzeczywistej odległości.

myśle nad zmiana na taka:

http://allegro.pl/kamera-cofania-dzien-noc-z-diodami-ir-kolorowa-i2036907015.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w RNS-e tez nie da rady automatycznie wyzwalac obraz z kamery na ekranie? Pozostaje tylko reczne przelaczanie zrodla na kamere (tuner tv)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RNS-E jest możliwość wyświetlania automatycznego. Trzeba podać sygnał ze światła wstecznego do wejście RFSL (złącze C, pin 2):

rns-e_pinout.jpg

Tylko oczywiście trzeba mieć ori odbiornik TV, adapter multimedialny, albo inne, znacznie tańsze (moje:)) rozwiązanie:

http://a4-klub.pl/showthread.php?234347

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe w schematach podalczenia w Elsie nie ma opcji podlaczenia kamery w 8P. Ale w opisie wtyczek rns-e rzeczywiscie jest ten pin 3 we wtyczce C z info, ze jest niewykrozystany w 8P.

Tak, wiem co potrzeba, wszystko juz mam. Opcja z emulatorem.

Dzieki za info, poczytam tez Twoje rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ten pin 3 we wtyczce C ....

Pin 2:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tak.

---------- Post dopisany at 21:25 ---------- Poprzedni post napisany at 11:22 ----------

No i podlaczylem. Dziala wszystko, wyzwala sie przy wlaczeniu wstecznego, ale... obraz miga. Co jest grane?

Kamera niby ma jakis filtr, jest na kablu czarna obudowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim podłączeniu, ktòre opisuje w swoim temacie to miganie świadczyło by o złym podłączeniu sygnału sync. No ale Ty przecież masz adapter, więc nie wiem co może być. Dużo czytałem o usterkach tych adapteròw. Jak z odtwarzaniem video? normalny obraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji bym zle podlaczyl, nie jestem amatorem ;)

Nie podlaczalem jeszcze innego zrodla. Jak sie uda jutro podlacze aparat.

Doczytalem sie przed chwila zeby sprobowac podlaczyc zasilanie do modulu gdzie indziej niz do navi. POkombinuje jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam załozona kamerę cofania tylko pod troche inne radio.

kamera cofanie jest mozliwa pod rns-d ale jak masz tuner tv to kamerę podpinasz pod niego

ale jest jedna niedogodność

nie da sie zrobić zeby był obraz automatycznie po wbiciu wstecznego.

w rns-d bedziesz musiał recznie przełączyć na kamerę.

Gwerty a jakie ty masz radio?bo ja mam radio z tv a chciał bym podłaczyc kamere.ta twoja kamera podejdzie do innych modeli radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...