Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Nie wchodzi 4 bieg


FerDar

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dawno kupiłem Audi A4 B5 silnik 1,9tdi z automatyczną skrzynią. Zakup automatu podyktowany był tym iż jestem niepełnosprawny i takie auto jest łatwiej przystosować dla niepełnosprawnego. Ostatnimi dniami zauważyłem iż w czasie jazdy nie wchodzi 4 bieg nie wiem czym jest to spowodowane bo dzień wcześniej wszystko działało. To moje pierwsze auto z automatyczną skrzynią i nie mam doświadczenia dlatego prosił bym o podpowiedz czym to może być spowodowane i jak to ewentualnie naprawić. Sam nie będę tego robił ale chciałbym wiedzieć co dolega mojemu autku mam nadzieję że nie jest to poważna usterka. Proszę o konkretne porady i uwagi a nie takie (jedz do serwisu) bo to sam wiem. A i chciałbym dodać że do 3 biegi wchodzą ładnie żadnych szarpnięć tylko jakby trochę wolniej się rozpędzał. Czytałem inne forum też i dodam więcej informacji otóż nie wchodzi 4 bieg w pozycji D inne pozycje działają i można ręcznie przerzucać na 1,2i3 raz nawet wrzuciłem N lekko przegazowałem a po ponownym przełączeniu na D zaczęły wchodzić normalnie biegi a następnego dnia znowu nie wchodziła ta pechowa 4 i sztuczka z N już nie pomogła.[br]Dopisany: 10 Styczeń 2012, 14:11_________________________________________________Ludziska kochane piszcie jeśli macie jakieś pomysły bo ja jeśli chodzi o auta to jestem blondynka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyświetlaczu przelożeń nie są czasem podświetlone wszystkie symbole naraz? Skrzynia być może pracuje w trybie awaryjnym, być z powodu usterki kasety wybieraka- piszesz że jak pomerdałeś wajchą z D na N i z powrotem to zaskoczyło :mysli: dobrze byłoby przypiąć interfejs diagnostyczny i sprawdzić czy nie ma błędów w sterowniku elektronicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Wyświetlacz przełożeń biegów podświetla się normalnie czyli ten bieg który włożę to podświetla[br]Dopisany: 10 Styczeń 2012, 18:29_________________________________________________Na innym forum czytałem, ktoś miał podobny problem niestety forowicz nie napisał czy się z tym uporał ale ktoś doradzał żeby na pierwszy rzut sprawdzić kabelki jakieś dochodzące do skrzyni pod spodem bo mogą styki nie łączyć lub być przetarte. W moim przypadku to możliwe bo pamiętam 3 lub 4 razy przytarłem brzuchem o podłoże bo kiepski wjazd był i raz po lesie jakiś korzeń przerysował po spodzie aż się wystraszyłem co to za hałas. Czy istnieje możliwość że to tylko te kable bo jeśli tak to najpierw odwiedzę znajomego mechanika zanim pojadę na komputerową diagnostykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka elektryczna do skrzyni wchodzi z boku i raczej nie ma mozliwości jej przetarcia na skutek kontaktu z podłożem, w tamtych latach na taką fuszerkę konstrukcyjną producent by sobie nie pozwolił. Natomiast wiązce jak najbardziej można się przyjrzeć czy jest cała i jak mówiłem wcześniej sprawdziłbym też kasetę wybieraka tak na wszelki wypadek. Usterka mechaniczna to raczej nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki będę powoli działał (to znaczy fachowcy nie ja) Jak się uda naprawić to napiszę co i jak. Proszę teraz o małe streszczenie dla laika czym jest ta kaseta wybieraka?

Poszperałem w necie i już wiem czym jest kaseta wybieraka :wink4:

Więc kolejne moje pytanie co w takiej kasecie wybieraka może nawalić? czy trafi mi wymienić cały wybierak,szukalem na allegro i taki wybierak nie jest aż taki drogi. Z góry dzięki za odpowiedzi.[br]Dopisany: 10 Styczeń 2012, 20:02_________________________________________________Macie jeszcze jakieś inne pomysły czemu skrzynia nie używa tego biegu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypnij jednak komputer, sprawdź błędy, zrób test elementów wykonawczych skrzyni i może coś się rozjaśni. Inaczej będziemy szukać na slepo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w warsztacie na komputerze wywaliło błąd zbyt słabe napięcie na komputerze sterującym skrzynią, pomogło na razie usuniecie błędu i skrzynia działa. Jak bedzie się zbyt często powtarzało będę kombinował dalej.[br]Dopisany: 18 Styczeń 2012, 12:06_________________________________________________A tak przy okazji, gdybym kupił na allegro VAGa czy nim też można usuwać takie błędy z samochodowego komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza się twierdzenie, że zawsze zaczynamy od VAG-a, często przyczyna jest banalna, ale bez interfejsu nie do wykrycia. Kablem z allegro usuniesz błędy bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...