Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż Navigation Plus na oryginalnej instalacji z przedlifta


Murdzi

Rekomendowane odpowiedzi

Małe pytanie Panowie - kupiłem sobie Navigation Plus z Audi A6 C5, czyli jeszcze nie na CANie, i teraz pytanie - jak wyjmę swojego Concerta (mam przedlifta i w pełni ori instalację BOSE) i będę chciał podpiąć tą Navi, to będzie wszystko działać bez przeróbek? Czy też muszę kupować jakąś przejściówkę, adaptery? Z góry dziękuję za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grac bedzie grało, tylko rns-d musisz miec zakodowane na bose. co do nawi zeby wiadzała to trzeba trochę pokombinowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navi i tak mi nie czyta płyt z mapami, więc mi na tym nie zależy za bardzo. Chodzi o to, by po prostu chodziło radio i ładnie grało. Kodowanie na Bose to chyba nie powinien być problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem czy nie będziesz musiał podać do kostki iso tylko nie pamiętam do którego pinu +12 bo inaczej nie pojawią się cyferki umożliwiające wpisanie kodu

Wieczorem podam ci dokładnie na których pinach musi być stałe +12 i przekodować navi na bose i wszystko będzie hulać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, będę Ci bardzo wdzięczny. Widziałem na allegro adapter do podłączenia takowej navi, więc wnioskuję, że jednak nie będzie wszystko chodzić p&p. Trudno, najwyżej się kupi przejściówkę :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak zamierzasz wcisnać duze navi w miejsce małego concerta?

Chciałem zrobic to samo ale wydaje mi sie ze w takim przypadku trzeba dokupić też kosz/konsole? pod takie radio - myle się?

A koszt takiego ustrojstwa mi sie bardzo nie podoba;/[br]Dopisany: 15 Styczeń 2012, 17:06_________________________________________________Mam drugie pytanie - o wiele dla mnie istotniejsze,

W mojej a4 b5 avant też mam system BOSE

W przednich drzwiach mam na dole głosniki sredniotonowe + gwizdki u góry (przy klamkach)

pytanie brzmi czy gwizdki Tobie działąją?

Moje grają tak cicho że słychać je dopiero jak przyłozy sie do nich ucho,

W praktyce mozna powiedzieć że nie grają

(uprzedzajac niektóre pytania: rozbierałem drzwi i z kablami jest wszystko ok, podłaczałem same gwizdki pod zewnetrzne źródło dźwięku i działaja. System bose mam w 100% oryginalny. Wymieniłem nawet kondensator który jest filtrem dla tego tweetera na 2,2uf polipropylenowy - rezultat - prawie zaden)

Na ucho nie ma sie do czego przyczepić ale po co tweeter który w sumie nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, opcję masz dwie co do konsoli. Albo kupujesz sobie graty z polifta, czyli ori konsole 2DIN i wtedy bez problemu wszystko sobie ładnie spasujesz, ale zabawy jest z elektryka, żeby to podłączyć (to mnie głównie odstraszyło od tego rozwiązania). Opcja druga natomiast to rezanie navi w tunelu przedliftowym, czego na forum naszym jeszcze nie ma. Jest rozwiązanie z wkomponowanym radiem Pioneera w wykonaniu mrogala, jest wersja z Concertem II by f16mysliwiec, natomiast Navigation Plus w przedlifcie chyba będę miał pierwszy, chociaż na gratach właśnie od kolegi mrogala :decayed: Tutaj masz fotkę jak to mniej więcej wygląda:

dsc01750v.jpg

Co do tweeterów, na audio to się zbytnio nie znam, ale wydaję mi się, że gwizdki zazwyczaj grają niezbyt głośno, ale mogę się mylić... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo one maja grac cicho i wydawac tylko okreslone dziwekki;p a tak btw to musisz kupic adapter na inna kostke do navi :) zeby wlozyc ta navi plus musisz kupic kosz lub przerobic tunel 2din , popielniczke 2 din, i konsole 2 din :) a i climatronic 2 din;p chyba ze zrobisz to tak jak na zdjeciu wyzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze one graja tak cicho, że ich w ogóle nie słychać. W domowych zestawach audio tweeter gra średnio od 2khz do - od 4khz w zależnosci od tego ilodrożna jest kolumna i od stromosci filtrów i w takiej sytuacji jest baaardzo słyszalny.

Na moje ucho w tym bose w b5 tweeter gra od jakichś 15KHz!!!!!! albo wyżej ;/

Wie ktoś coś na ten temat?

Czyżby ten średniotonowiec (13cm?) był na tyle wybitny ze radzi sobie tak dobrze z wysokimi czestotliwosciami?

PRosze posiadaczy bose w b5 o sprawdzenie jak gra im tweeter - mój jest w sumie niesłyszalny nawet jak przyłoze do niego ucho!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekPZG, dzisiaj tak się przysłuchiwałem swoim tweeterkom i muszę przyznać, że w sumie też grają dość cicho :gwizdanie: U mnie 100% ori Bose, więc chyba tak jednak powinno być...

D_Y_Z_I_O, B4 kosa w środku :kox: Jak dasz radę podrzucić tą rozpiskę, to będę Ci bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje tweetery tez graja cicho a mam full Bose :) taze to chyba normalne i nie masz sie czym martwic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moich tweeterów to doszedłem o co chodzi.

Grały tak cicho (ze prawie w ogóle) z tego powodu ze są chłodzone ferrofluidem,

Po 14 latach ten ferrofluid przestał być już 'fluid' - zamienił sie w stałe ciało,

Usunąłem ferrofluid i tweeterki śmigaja aż miło.

Polecam ten zabieg

JAk będą zainteresowani to chetnie opisze co i jak

Dla jasnosci - brak ferrofluidu nie jest czymś złym - ma swoje plusy i minusy (lepsza jakosć, mniejsza moc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam z ta rozpiską pinów kolego, dałbyś rade to podrzucić? Ja na dniach będę miał wyrezaną konsolę, to byłoby miło wiedzieć co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzisiaj posiedziałem z miernikiem w ręku i doszedłem do wniosku że musisz podać tylko +12V do pinu Nr5 (SAFE)

Potem włączasz radyjko na wyświetlaczu pojawi się 1000 a nad nim cyfry 12345....itd i pokrętłem lewym kręcisz i wybierasz daną cyfrę i potwierdzasz wciśnięciem lewego pokrętła i tak pozostałe 3 cyfry i jak wpiszesz już 4 cyfrowy kod później pokrętłem najeżdżasz na OK i potwierdzasz wciskając lewe pokrętło i wtedy już radyjko się odpali :>

Aha i taka mała uwaga navi ma tylko 2 wyjścia na głośniki

I warto sobie dokupić taki kabelek http://allegro.pl/iso-out-wzmacniacz-blaupunkt-becker-vdo-mfd-i2023199775.html do sterowania wzmacniaczem i podłączyć głośniki i np jakąs skrzynię przez wzmacniacz bo rewelacji po wyjściu z samej navi nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...