Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Jak wyjąć pompę paliwa z kosza?


janek1350

Rekomendowane odpowiedzi

Mocno, mocno przekręć w lewo i wyjdzie. Wymienialiśmy kiedyś u kumpla i duży opór stawiała ale puściła. Jak sobie przypominam to chyba stosowaliśmy jakieś dorabiane na szybko narzędzie bo ręką nie szło tego odkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samymi rękami tego nie odkręcisz, u mnie mechanik używał specjalnego klucza samoróbki, no i odkręca się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shit! a ja się mordowałem ręką.... no i nie udało się niestety. To ja mam teraz pytanie, bo po tej operacji mam dziwne wskazania poziomu paliwa, po nocy mam mniej niż 1/2 baku, odpalę auto, przejadę 2km poziom paliwa wzrasta, mam już połowę baku :mysli: o co chodzi? mogłem uszkodzić pływak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shit! a ja się mordowałem ręką.... no i nie udało się niestety. To ja mam teraz pytanie, bo po tej operacji mam dziwne wskazania poziomu paliwa, po nocy mam mniej niż 1/2 baku, odpalę auto, przejadę 2km poziom paliwa wzrasta, mam już połowę baku :mysli: o co chodzi? mogłem uszkodzić pływak ??

Tam są takie ząbki na wskaźniku paliwa i one mogły ulec uszkodzeniu. Ja miałem problem z wskaźnikiem paliwa i widać było, że ktoś jeździł głównie na rezerwie bo wytarte były ścieżki do 1/4 baku a potem były jak nowe. Wygiąłem ten wskaźnik to szoruje po tych ząbkach i jest :good: teraz dotyka obszarów gdzie wczęsniej nie miał prawa szorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kicker ja własnie z powodu objawów takich jak u ciebie oddałem autko do mechanika. Po naprawie po miesiącu sytuacja się powtórzyła wiec pojechałem z reklamacją. Po otwarciu pokrywy zbiornika okazało się, ze cos tam ze starosci się połamało. Tak więc tylko 20zł i naprawione. Nie kosztuje to wiele a jesli ktos sam nie wie jak sie za to zabrac to polecam fachowców, bo samemu można szybciej cos zepsuc niż naprawic :hi::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś to rozbierałem ale nie wiem jak wyciągnąć pływak, nie wiek jak go odczepić żeby to wyjąć i obejrzeć :confused4: Wie ktoś jak się do tego dobrać ??

U mnie w okolicy są sami naciągacze więc jak zepsuje i naprawie to i tak wyjdzie i taniej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawa pływaka jest wsuwana z boku w kosz , poszukaj tam był chyba jakiś zatrzask a później się wysuwa go (o ile dobrze pamiętam ) :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2012 o 19:24, MASATO napisał:

podstawa pływaka jest wsuwana z boku w kosz , poszukaj tam był chyba jakiś zatrzask a później się wysuwa go (o ile dobrze pamiętam ) :decayed:

Bardzo dobrze pamiętasz dokładnie jest zatrzask, odpinasz go ale wcześniej trzeba zdjąć zabezpieczenie kosza nie żadne kręcenie w lewo bo on też jest na zatrzaski jak ktoś nie miał tego w rękach to niech nie piszą głupot jak wszystko luźno już lata to delikatnie wyciągamy wszystko uważając na pływa i tyle a sama wymiana wkładu to dwie śrubki jeden wężyk i tyle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...