Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Oświetlenie Czujnik drzwi


krystianoo92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem oswietlenie kabiny jak mam wlaczone na drzwi to mi sie caly czas swieci widzi ze sa otwarte jakies drzwi bo nawet jak zamykam z pilota to zapiszczy 2 razy ze drzwi nie domkniete. I tu moje pytanie gdzie przednie drzwi maja czujniki zamkniecia? bo z tylu sa takie wciskane a z przodu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem oswietlenie kabiny jak mam wlaczone na drzwi to mi sie caly czas swieci widzi ze sa otwarte jakies drzwi bo nawet jak zamykam z pilota to zapiszczy 2 razy ze drzwi nie domkniete. I tu moje pytanie gdzie przednie drzwi maja czujniki zamkniecia? bo z tylu sa takie wciskane a z przodu nie mam.

Mikrostyk jest wewnątrz zamka i najprawdopodobniej jest wyrobiony i nie styka. O ile dobrze pamiętam nie trzeba wymontowywać całego zamka, żeby sprawdzić czy mikrostyk działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie też jest podobnie , niestety u mnie nie jest to wina krańcówki zamka bo założyłem inną i też jest to samo , co najepsze po odpięciu wszystkich krańcówek dalej lampka świeci :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie też jest podobnie , niestety u mnie nie jest to wina krańcówki zamka bo założyłem inną i też jest to samo , co najepsze po odpięciu wszystkich krańcówek dalej lampka świeci :gwizdanie:

Wydaje mi się, że to normalne, że przy odpiętych krańcówkach będzie świecić, bo nie idzie sygnał informujący o zamknięciu drzwi. Ewentualnie coś jest nie tak z modułem komfortu w pompce centralnego, skoro po wymianie krańcówek jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie też jest podobnie , niestety u mnie nie jest to wina krańcówki zamka bo założyłem inną i też jest to samo , co najepsze po odpięciu wszystkich krańcówek dalej lampka świeci :gwizdanie:

Wydaje mi się, że to normalne, że przy odpiętych krańcówkach będzie świecić, bo nie idzie sygnał informujący o zamknięciu drzwi. Ewentualnie coś jest nie tak z modułem komfortu w pompce centralnego, skoro po wymianie krańcówek jest to samo.

Z tego co mi sie wydaje to przy otwartych dzwiach krańcówka jest zwarta i sygnał przechodzi przez krańcówke i dla tego lampka świeci , po zamknięciu dzwi obwód jest przerwany i dlatego lampka gaśnie , po odpięciu kostki od krańcówki też nie ma przejścia i też powinno zgasnąć , co do modułu komfortu to moduł nie znajduje sie w pompce tylko pod fotelem kierowcy albo pod tylną kanapą , moje autko chyba nie posiada modułu komfortu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie też jest podobnie , niestety u mnie nie jest to wina krańcówki zamka bo założyłem inną i też jest to samo , co najepsze po odpięciu wszystkich krańcówek dalej lampka świeci :gwizdanie:

Wydaje mi się, że to normalne, że przy odpiętych krańcówkach będzie świecić, bo nie idzie sygnał informujący o zamknięciu drzwi. Ewentualnie coś jest nie tak z modułem komfortu w pompce centralnego, skoro po wymianie krańcówek jest to samo.

Z tego co mi sie wydaje to przy otwartych dzwiach krańcówka jest zwarta i sygnał przechodzi przez krańcówke i dla tego lampka świeci , po zamknięciu dzwi obwód jest przerwany i dlatego lampka gaśnie , po odpięciu kostki od krańcówki też nie ma przejścia i też powinno zgasnąć , co do modułu komfortu to moduł nie znajduje sie w pompce tylko pod fotelem kierowcy albo pod tylną kanapą , moje autko chyba nie posiada modułu komfortu

Przerabiałem temat odpinania wtyczek w krańcówce. Niestety nie wystarczy odpięcie wtyczki. Przy zamknięciu drzwi musi dość do styku dwóch elementów. A co do modułu komfortu to co post to inna informacja. Ja pod fotelem nie mam nic, pod kanapą mam centralkę alarmu i jakąś skrzynkę w piance. Czy to moduł komfortu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie to że jak wychodze z auta i zamykam drzwi to lampka nie gaśnie ale gasną podświetlania przycisków od szyb . Czemu jedno działa a drugie nie ? Ciężki temat :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszłej zimy miałem problem z podświetleniem nóg po otwarciu drzwi. Nie zapalało się a przy okazji nie działał brzęczek pozostawionych włączonych świateł drogowych. Na wiosnę rozebrałem zamek, dostałem się do mikrowłącznika i okazało się, że po lekkim podgięciu małej plastikowej dźwigienki wszystko wróciło do normy. Tej zimy problem powrócił w skrajnie przeciwny działaniu. Światełko nie gasło po zamknięciu drzwi. Znowu ingerencja w dźwigienkę i puki co jest ok. Pewnie czeka mnie poszukiwanie nowego mikrowłącznika bo nie chce mi się wierzyć by plastikowa dźwigienka odkształcała się od temperatury powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...