Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Prośba o analizę błędu przepustnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Podłączyłem vaga w celu adaptacji przepustnicy.

Zgodnie z instrukcja chciałem wykasowac błędy i adoptowć przepustnice.

Pokazało 1 błąd w odczytach z zakładki silnik:

1 BLEDY !!

17967 - Komunikacja obudowy przepustnicy ze sterownikiem

35-00 - -

Nie można błedu wykasować :(

Próbowłem adaptacji przepustnicy ale nic nie pomogło.

Obroty dalej są podwyższone na biegu jałowym do 1000-1100.

Co może oznaczać ten bład?

Opublikowano

A kolega czyścił wcześniej tą przepustnicę? U mnie wyskoczył kiedyś błąd P1559 i przepustnica nie chciała się zaadaptować, a błędu nie dało się usunąć. Po wymyciu przepustnicy na lustro (z obu stron!) i po adaptacji błąd bez problemu się skasował.

Opublikowano
  • Autor

No właśnie czyściłem przepustnice :(

Była brudna. Pewnie od dawna nie czyszczona.

Wcześniej było wszystko OK.

Świeta prawda. Lepiej nie ruszać jak wszystko chodzi. Bo można przedobrzyć.

Juto podłącze jeszcze raz Vaga. Wersje 311.2-N. Pełna Opcja.

Może coś pomoże.

Opublikowano

Juto podłącze jeszcze raz Vaga. Wersje 311.2-N. Pełna Opcja.

Oczywiście, że wersja musi być pełna :) Wchodzisz po połączeniu z silnikiem w 'Basic Settings', wpisujesz '098' i pojawi się 'ADP Run', a po zakończonej adaptacji zobaczysz 'ADP O.K.'.[br]Dopisany: 30 Marzec 2008, 20:20 _________________________________________________Oczywiście silnik musi być wyłączony (włączony tylko zapłon), a adaptacja wykonywana przy zagrzanym silniku (powyżej 80 st C). Po tym wszystkim błąd powinien się skasować.

Opublikowano
  • Autor

Witam.

Właśnie podłączyłem pełnego VAGA 311.2-N i niestety nie mogę dokonać adaptacji przepustnicy :(

Throttle valve pot voltage : ERROR

W pierwszym okienku zakładki Basic Setings na kanale 098 gdy nacisne klawisz RUN pojawia się na ułamek sekundy wartość a następnie :ERROR.

Przepustnica pod maska buczy ale nic sie nie dzieje.

Drive Valve: 3.740V w drugim okienku.

Dodatkowo wklejam odczyt silika, kody błędów.

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 8D0 907 557 T

Component and/or Version: 1.8L R4/5VT MOTR HS D05

Software Coding: 04001

Work Shop Code: WSC 06325

3 Faults Found:

17967 - Throttle Valve Control part (J338): Fault in basic settings

P1559 - 35-00 - -

00670 - Throttle Position Sensor (G127)

06-10 - Signal to High - Intermittent

17967 - Throttle Valve Control part (J338): Fault in basic settings

P1559 - 35-10 - - - Intermittent

Co poradzicie?

Może jeszcze raz wykręcić przepustnice. Sprawdzić kostki,połączenia i wszystko przeciścić ??

[br]Dopisany: 31 Marzec 2008, 19:42 _________________________________________________Witam.

Po wczorajszych zabawach z Vagiem obroty jeszcze bardziej sie rozszalały.

Na wolnych obrotach dochodza nawet do 1400.

Najgorzej jest gdy silnik sie nagrzeje.

I przez to paliwa bierze strasznie dużo :((

Opublikowano

A linkę od gazu dobrze założyłeś? Może źle wskoczyła? Ściągnij linkę od gazu i zobacz, czy sie zaadaptuje.

00670 - Throttle Position Sensor (G127)

06-10 - Signal to High - Intermittent

Pisze, że czujnik położenia przepustnicy miał zbyt duże wartości (może była niedomknięta). Pozostałe błędy mówią o tym, że należy zaadaptować przepustnicę. Wyciągnij jeszcze raz tą przepustnicę, oglądnij dokładnie, poruszaj wtyczką.

Opublikowano

zobacz właśnie tak jak kolega pisał czy linka nie jest naciągnięta

Opublikowano
  • Autor

Dziekuje za porady.

Dzisiaj popołudniu sprawdze linke i przepustnice.

Z tego co pamiętam linka gazu była luźna.

Ale nie napinałem. Zostawiłem jak było.

Odłącze linke i spróbuje adaptacji jeszcze raz.

Jak nie pomoże trzeba będzie wykręcać przepustnice :(

Ciekawe dlaczego wychodzi błąd w pierwszym okienku: Throttle valve pot voltage : ERROR

Pozdr. Tomek.[br]Dopisany: 01 Kwiecień 2008, 11:16 _________________________________________________Witam.

Wczoraj wykręciłem jeszcze raz przepustnice z auta.

Była czysta. Posprawdzałem kostki i połączenia.

Podpiołem na samym kablu i obserwowałem środek po włączeniu zapłonu.

Brzęczy i lekko zostaje wychylona łopatka, po zakończeniu powraca do pozycji wyjściowej.

Poskręcałem wszystko i podłączyłęm, Vaga.

Pokazał 1 błąd:

17967 - Throttle Valve Control part (J338): Fault in basic settings

P1559 - 35-00 - -

Niemożna wykasować.

Chciałem przeprowadzić adaptacje ale wyskakuje ERROR w pierwszym okienku.

Mam wrażenie jakby coś blokowało adaptacje. W ostatnim wyskakuje napis ADAP RUN ale po chwili avatable.

Moze zepsuty nastawnik i daje zwarcie na czujnik.

Obroty dalej świrują. Gdy puszcze gaz na chwile spadają do 900 a następnie powoli podwyższają sie.

Raz do 1200 a nawet 1400.

Nie wiadomo co robić :(

Chyba musze kupić inną przepustnice.

[br]Dopisany: 02 Kwiecień 2008, 07:14 _________________________________________________Dodam jeszcze.

Podczas pracy na podwyższonych obrotach. Odpiołem gumową rure która idzie z przepystnicy do intercollera.

Obroty spadły do prawidłowych wartości. Ale po podłączeniu znowu wzrosły.

Może odpowietrzenie silnika. Ale czy ma to związek z niemożliwością przeprowadzenia adaptacji przepustnicy.

Czy można to sprawdzic?

Opublikowano

napisz do mnie na gg, zrobię ci skan instrukcji w jaki sposób dokonać pomiarów napięć przepustnicy. ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.