Jump to content
IGNORED

[B5 AFN] Bicie przedniego, prawego koła jaka jest przyczyna?


DiAMOND

Recommended Posts

Witam,

Szukam przyczyny bicia prawego, przedniego koła czy to może być łożysko? W dniu 16.02 mam przegląd techniczny i nie wiem co mam robić czy poczekać do przeglądu i po przeglądzie wymienić łożysko jak mi powiedzą co jest dokładnie? Dzieje się to tak kiedy na dużym rondzie zaczyna bić przy 30-40km/h i przy prędkości ponad 100km/h tak jakby szybko biło ale nie mam pojęcia czy to łożysko, może ktoś miał taki przypadek?

Jeżdżę na stalówce zimówki 15"

Link to comment
Share on other sites

może być łożysko, gałka, może głupie ale sprwdz ja miałem szpilki popuszczone.tak mi fachowiec na wulkanizacji dokręcił. :wallbash:

Link to comment
Share on other sites

wyważałeś koło ?? może być opona "strzelona", zamień z tyłem i zobacz co się dzieje, łożysko bardziej huczy niż bije

Link to comment
Share on other sites

To miałem na myśli huczy ale napisałem bije no ale zamienię z tyłem jak znajdę wolny dzień ale na 90% podejrzewam, że to łożysko.

Link to comment
Share on other sites

jeżeli huczy to raczej na pewno łożysko, możesz to jeszcze zweryfikować na jakiejś wolnej przestrzeni skręcając w prawo i lewo podczas jazdy, hałas powinien się nasilić

Link to comment
Share on other sites

Podłączam się do wątku. Ja zmieniałem oba łożyska w sierpniu, najechane mam około 20 tyś i problem powraca, rytmiczne huczenie z prawej strony. Skrzynia sprawdzona i wygląda ok. Możliwe, że ktoś nalał hipolu 75w90 bo jest taki gęsty jak kiedyś we fieście zmieniałem ale dolałem właściwego i mam zamiar obserwować. Huczenie nasila się przy skręcie w lewo i koncentruje się w okolicy prawego przedniego koła, luzów brak. Ostatnio robiłem na raty tj jeden dzień lewe i 1 prawe (łożyska zakładane na prasie u mechanika) i po wymianie lewego hałas ustał a prawe zrobiłem dla świętego spokoju Głowie się teraz, za które się brać, wtedy też myślałem ,że to prawe. Podczas wymiany tego lewego łożyska okazało się, że amortyzator był odkręcony od wahacza, teraz wszystko sprawdzałem i raczej wszystko się trzyma ok. Oglądałem piastę podczas pracy i żadnych bić nie ma, felga bije minimalnie ale na oponie już jest idealnie równo, na kierownicy nić nie czuć, hamulce wyglądają ok, biorą równo, Auto ma jeszcze papier z niemieckiej Dekry. Łożyska zakładałem RVLa, wiem, że szału nie ma ale złom to to nie jest, żeby po 20000 km padło?! Co może być przyczyną? Czy położenie tarczy względem piasty jest istotne? Książka każe pilnować, ja nie pilnowałem i tez mnie to zastanawia. Dodam, że auto na pewno było lekko bite albo bardzo mocno i gdzieś w połowie jest dospawane ale jedzie równo, nie narzekam :)

Co w ogóle sądzicie o łożyskach RVL, wiem, że to konfekcjoner ale słyszałem, że niezłe są

Jeśli nie RVL to co? ekonomicznie zwłaszcza...

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Byłem dzisiaj na przeglądzie technicznym i diagnosta pokazał mi pod autem, że osłona przegubu jest w złym stanie i może pęknąć - widziałem jak jest ona brudna jakimś olejem czy czymś tam i kazał wymienić osłonę z lewego koła w dodatku mówił, że zawieszenie jest dobre także wydaje się, że huczenie przy skręcie w lewo to wina osłony teraz pytanie do Was z jakiej firmy osłony i przegub kupić? Potrzebuje wiedzieć jak najszybciej by potem wymienić. Z góry dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

A moze poprostu sniegu nabibo od wewnetrznej strony felgi? Czesta przypadlosc

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...