Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Opony 17" lato


aborygen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie mam opony 16" 205/55/R16 z conti contact II razem z oryginalnymi felgami audi - i jest ok.

Ale chce kupić nowe felgi na wzór rs i teraz zastanawiam się:

- czy kupić pod opony które mam czyli 16ki czy raczej kupić cały kpl na 17".

Zdania są podzielone tzn. podobno na 17kach jest mniejszy komfort jazdy.

Proszę znawców o opinie i rady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka :) ja mialem 15 na lato :) we wrzesniu zalozylem 17 tez sie balem o komfort itd ale ci powiem ze ejst zajeb..iscie :D lepiej sie jezdzi niz na tych 17 :) auto bardziej sie trzyma i jest bardziej sztywniejszy jakby :) nie zastanaiwaj sie i zakldaj 17 :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia zasobności portfela :decayed: na 17' lepiej auto będzie wyglądać niestety komfort idzie na minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie ten komfort.

a jeszcze na lato obniżam autko na sprężynach i chcę dokupić dystanse żeby wyrównać w miarę oponę z błotnikiem - i tu jest dylemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w komforcie jest niewielka zato prowadzenie zupełnie inne. Ja mam na lato opony 225/45 R17 i mogę z czystym sumieniem polecić. Szersze opony wydają mi się bez sensu bo przy oponach 225 auto nie lubi kolein.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/45/17 + zawias 1BE pełny luz i prawie zero różnicy do 16" ... własciwie to optymalna jest 18" bo pomiedzy 17" a 18" nie żadnej różnicy w komforcie ( troche wyższe koszta -za to totalnie inny 'dezajn' )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 17 oki.

dajcie jeszcze info jaki profil oponki - 45 na nasze lekko dziurawe drogi wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17" minimum :wink4: I nie słuchaj bajek, że będziesz odczuwał różnicę w komforcie między 16 a 17... Nie ma takiej opcji! Chyba, że kupisz/założysz krzywe felgi! :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wiosnę też chcę założyć koła 17 bo mam 16 i chciałem się zapytać czy macie koledzy jakąś fotkę Avanta na 17-tkach ze standardowym zawieszeniem i z obniżonym z S-lina z oponą 225x45x17 jaka różnica w wyglądzie auta :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie ten komfort.

a jeszcze na lato obniżam autko na sprężynach i chcę dokupić dystanse żeby wyrównać w miarę oponę z błotnikiem - i tu jest dylemat

ja mam 18 225/40 + sprezyny H&R i amorki s-line i 100% wiecej komfortu niz u kolegów co maja ORI zawieche S-line + 17. potwierdzone przez kolegów ze spotów na 2 autach

na zime mam 15 195/65 i wielkiej róznicy nie czuc w porównaniu do 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam po zmianie z opony 225/45R17 na 195/65/R15 widzę zmianę ale niestety na minus, bo komfort się nie poprawił a prowadzenie to tragedia w porównaniu z 17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli 17" spokojnie można zamontować i nie będzie straszyć :wink4:

teraz jakie ? obecnie mam 205/50/16.

215/50/17, 225/50/17 profil 45 ?.

Tak żeby można było normalnie jeździć (wiadomo dziury i koleiny) i spalanie było normalne- nie jeźdżę sportowo - raczej rodzinnie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wiosnę też chcę założyć koła 17 bo mam 16 i chciałem się zapytać czy macie koledzy jakąś fotkę Avanta na 17-tkach ze standardowym zawieszeniem i z obniżonym z S-lina z oponą 225x45x17 jaka różnica w wyglądzie auta :hi:

totalna wiocha ... niestety. Na 16" tego nie widac ale na 17" juz jest rzeźna ( w mojej ocenie ) wiec trzeba lekką glebe zrobić minimum na 1BE ( czyli 20 mm w dół ) i wtedy jest optymalnie - nic nie trze nawet jak auto mam zapakowane na wakacje i jade dziurawą "7"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wiosnę też chcę założyć koła 17 bo mam 16 i chciałem się zapytać czy macie koledzy jakąś fotkę Avanta na 17-tkach ze standardowym zawieszeniem i z obniżonym z S-lina z oponą 225x45x17 jaka różnica w wyglądzie auta :hi:

mówisz będzie wiocha bez obniżenia :disgust: na razie ponad pół roku jak kupiłem sprężyny tylnie od S-lina i nie mogę dobrać do nich przednich bo nie ma na allegro :wallbash[br]Dopisany: 17 Styczeń 2012, 15:07_________________________________________________

http://postimage.org/image/1ocbjhp38/ to jest na standart zawiezszeniue :)

hmm,no to nie S-line fakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglądają ok :)

a jak się jeździ na profilu 45 ?

nawet na 40 jest spoko - nie stresuj się tym ale też nie licz że szybko i bezboleśnie będziesz atakował krawęźniki ... trochę rozsądku i zapomnisz że masz 17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed zimą miałem założone niskie sprężyny i jeździło się super tylko tak jak piszesz uwaga na krawężniki - doświadczyłem kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie obniżę zawieszenia standardowego a włożę 17 felgi to odległość do nadkola się zwiększy czy będzie taka sama jak przy 16-tu calowych kołach bo 17 cali to felga większa ale i opona też, także powinno być to samo :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17". ja w zimie jezdze na 15" w lecie na 17" i nie widze roznicy co do komfortu.a auto lepiej sie trzyma na 17".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...