Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Czyszczenie baku Audi A4 B6 2002r 130KM AWX


drdala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam wyczyścić sobie bak. Dowiedziałem się że można to zrobić wyjmując tylną kanapę i pod nią są dwie pokrywy. Odkręca się jedną z nich albo obie nie wiem. Którą z nich mam odkręcić? Wyjmuje się pompkę i można czyścić. Tylko teraz zastanawiam się czym najlepiej jest to wyczyścić? Jakich szmat użyć? Jakiego płynu? Mechanik mówił coś o rozcieńczalniku ekstrakcyjnym. Zna się ktoś z was na tym temacie? Dziś po pracy mam zamiar się za to zabrać więc proszę o podpowiedzi.

Chcę jeszcze przed tym przepłukać przewody i cały układ paliwowy. Jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz FWD to na zbiornik ma jedną "dziurę" nie dwie, która będzie po stronie pasażera. Wyciągasz pompę paliwa i możesz włożyć rękę w zbiornik i go czyścić. Tylko po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest w baku ale założyłem nowe (używane pompowtryski, 2 w dobrym stanie a 2 w słabszym) zalałem 10l ropy i po przejechaniu 20km i pozostawieniu samochodu na 1 dzień następnego dnia już nie odpalił. Po wymianie 2 gorszych pompowtrysków na lepsze działały już tylko one a te 2 które wcześniej były dobre już nie. Lałem wcześniej paliwo przeważnie od wuja z Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...