Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Drgania karoserii powyżej 130 km/h

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Problem jak w temacie.

Cala buda zaczyna wibrować/drgać jak przekroczę około 130-140 km/h.

Na pewno nie jest to silnik, bo jak puszcze gaz to dalej drga.

I pytanie do Was, co może być tego przyczyną,

niewyważone koła, zła geometria zawieszenia, opony ?

Miałem podobne objawy kiedyś w aucie z niewyważonymi przednimi kołami,

ale to drgała tylko kierownica a tu wibracje czuje w fotelu.

Co myślicie??

Opublikowano

Zią, wyważ koła i sprawdź wahacze.

To tak na szybko :)

Opublikowano

Witam

Problem jak w temacie.

Cala buda zaczyna wibrować/drgać jak przekroczę około 130-140 km/h.

Na pewno nie jest to silnik, bo jak puszcze gaz to dalej drga.

I pytanie do Was, co może być tego przyczyną,

niewyważone koła, zła geometria zawieszenia, opony ?

Miałem podobne objawy kiedyś w aucie z niewyważonymi przednimi kołami,

ale to drgała tylko kierownica a tu wibracje czuje w fotelu.

Co myślicie??

Przyczyna moze byc:

1. Niewywazone kola , felgi , lub krzywe felgi to ostatnie obstawiam.

Opublikowano
  • Autor

Dobra Panowie, na pierwszy rzut pojdzie wyważenie kół. Może tylne są niewyważone, bo kierownica nie drga.

Mam nadzieje że to pomoże.

Opublikowano

Spytaj czy nie są krzywe felgi , bo nie zawsze mówią....

Opublikowano

U klienta drgał cały samochód,bo rozlecial sie przegub wewnetrzny,ale to byl ford h** wort.

Opublikowano
  • Autor

sprawdź wahacze

rozlecial sie przegub wewnetrzny

Nawet mnie nie straszcie, :no:

jutro jade wywarzyć kółeczka.

Opublikowano

no to z tyłu masz napewno nie wywarzone :)

jak ci przód nie bije :) na kierowcy

tez tak miałem :)

PS fajnie jest komus zorbic psikusa :P załozyc od wewnętrznej strony cięzarek taki ze 100 g :P na tylne koło ;)

i najgorsze jest to ze mało kto wpada na pomysł aby to sprawdzić ;P a samochodem nie da sie jezdzić ;P

Opublikowano

a zła geometria zawiasu może powodować drgania kierownicy przy dużej prędkości?

Opublikowano

Mi drgala kiera na nowym wahaczu meyle,na uzywce ze szrotu przestala.

Opublikowano
  • Autor

Witam ponownie

I po ważeniu. Drgania zmniejszyły sie znacząco. Przy prędkości około 150-160 km/h

jeszcze nieznacznie wibruje, ale jest dużo lepiej. Kolo na wulkanizacji powiedział

że przyczyną drgań może też być to że opona jest już stara, ma 6 lat i na tym bieżniku to pojeżdżę

najwyżej ten sezon. Mówił też że opona straciła już jakąś tam sztywność, że struktura opony już dość

mocno jest zmieniona po tylu latach użytkownika i że przy tych prędkościach mogą być takie objawy.

Opublikowano

może tarcze hamulcowe do wymiany?

Opublikowano
  • Autor

może tarcze hamulcowe do wymiany?

Właśnie też o tym myślałem, ostatnio znajomy prowadził i mówił że przy ostrym hamowaniu ze 130 troszkę szarpie.

Ale zmienię opony i zobaczymy :)

Opublikowano

Na bank wina opon. Mialem to samo.

Jesli struktura opony jest naruszona, to nawet najlepsze wywazenie nie pomoze.

Przy starych tarczach i klockach przy hamowaniu z wiekszych predkosci wibracje nie sa niczym dziwnym...

Opublikowano
  • Autor

No oponki, tak czy tak muszę zmienić, bieżnika nie jest zbyt wiele.

Klocki byly chyba niedawno zmieniane, bo maja okolo 12mm, ale tarcze pewnie od nowości nieruszane.

Przebieg 145 tys km. Te drgania przy hamowaniu nie są jakieś znaczące. Kiedyś wezmę jeszcze znajomego z pracy,

zobaczymy co on powie.... :)

Opublikowano

przy hamowaniu to beda drgania jak bedziesz miąl juz tarcze z rantem :) to normalne klocek nigdy si enie ułozy tak jak powinien i delikatne bicie jak to napisał flyer :P jest normalnym zjawiskiem

Opublikowano
  • Autor

:th:

Ok, dzieki chlopaki za wszelkie rady, bicie w tarczach nie jest na tyle znaczące, wiec z wymiana poczekam,

a wyważenie kół pomogło. Niedługo bede zmieniał o opony wiec jazda na pewno zmieni sie na lepsze.

Pozdrawiam

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.