Jump to content
IGNORED

[B5 AFN] Wentylator od chłodnicy?


graba83

Recommended Posts

:hi:

Otóż wczoraj miałem krótką traskę w trakcie której zaczeło mi coś strasznie terkotać. Po obejrzeniu auta nic nie stwierdziłem więc spróbowałem go uruchomić. Było wszystko ok. Temp sztywno 90, silnik pracuje bez zmian. Dojechałem do domu i zostawiłem. Przy porannym uruchomieniu wiatrak standardowo zaczał się kręcić ale było tak

Silnik tak pochodził ok minuty i po wjechaniu do garażu i wyłączeniu było słychać jeszcze przez 2-3 sek te terkotanie i się uspokoiło-jakby wytracał prędkośc:). Po upływie kilku chwil ponownie uruchomiłem i ku mojemu zdziwieniu wszystko cichutko, tylko sam klekot ropniaka, ale wiatrak już był nieruchomy.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze widzę, ale na drugim filmie stoi wentylator napędzany przez wisco. On ma się obracać cały czas i może to on jak pracuje o coś terkocze.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie powinien się obracać, i na pierwszym filmiku jak zaczął chodzić to było słychać efekt, a po ponownym już stał. Dziś ponownie identyczna sytuacja. Łopatki wiatraka są sztywne, ale wiatrak ma lekkie luzy na boki.

Link to comment
Share on other sites

Zdejmij pasek i sprawdź co się posypało,puki jeszcze wentylator nie uszkodził chłodnicy. Może to łożysko pod kółkiem pasowym...

Link to comment
Share on other sites

wymien sprzegło viskotyczne (wiskoza)i bedzie z bani... wentylator od visko odkrecasz i wymieniasz sam bimetal który jest przykrecony do podstawy napedzanej paskiem (przód auta do demontażu) :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Dziś postaram się ogarnać przód i wyjąć to ustrojstwo. THX

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...