Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ADR B5] Pytanie o sprężyny i prześwit


rafal85-24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na tym forum wiec proszę o wyrozumiałość jeśli walne jakaś gafę :)Mam problem z wysokością zawieszenia w mojej Audi jest strasznie niska wycieczki po lasach i polnych dziurawych drogach to koszmar 'mala' nierówność koleina lub dziura to obtarcie przodem o glebę dwa razy zgubiłem osłonę i raz pękło mi nadkole sprężyny wyglądają na fabryczne a zawieszenie raczej nie było obniżane sportowymi sprężynami bo zazwyczaj są w jaskrawych kolorach (czerwony,zółty)umnie są normalne. Doradźcie mi czy sprężyny mogły się "wygnieść" ze starości lub były jakieś lipne tanie zamienniki założone i się już zużyły ?Czy ktoś z Was przerabiał ten problem w swojej audi?Macie jakieś pomysły co zrobić z tym fantem?Cy jak założę nowe sprężyny to coś da?może ktoś wie od jakiego auta można założyć sprężyny żeby ja trochę podnieść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym silniku to małoprawdopodobne że miałbyś aż tak nisko. Pewnie ktoś już tam grzebał. Zapodaj zdjęcie jak wygląda z boku. Napisz jak z prowadzeniem. Czy jest mega twardo czy miękko. Może uda Ci się spisać jakieś numery ze sprężyn i amorków. Za mało podałeś informacji aby Ci pomóc bo nie wiemy co tam siedzi u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_1438.jpg

IMG_1437.jpg

Witam. To zdjęcia z czerwca ubiegłego roku.Jutro postaram się zrobić aktualne zdjecia i podam jakieś wymiary,odległości odnośnie prześwitu. Nadmienię iż 10 Października 2011r. wymieniłem kompletne zawieszenie tj.wszystkie wahacze. Sprężyny i amorki zostały stare.Wydaje mi się ze Audi prowadzi się dobrze zawieszenie nie jest ani zamiękkie ani za twarde powiedziałbym ze tak jak powinno być.Być możne to zasługa nowego zawieszenia :)W każdym bądź razie po dziurach nic nie tucze jest w miarę przyzwoicie.W marcu mam przegląd wiec dowiem się w jakim stanie są amorki i napisze.[br]Dopisany: 25 Styczeń 2012, 18:48_________________________________________________Wysokość się raczej nie zmieniła od tamtej pory i aktualnie wygląda tak ja na zdjęciach.Ale jak mi się uda to jutro zmierzę co i jak i podam jakieś konkrety. Przy okazji zmierzę jak jest u siorki bo tez ma A4 tylko 1.6.dodam tez ze gdy ja kupiłem nie posiadała osłony pod silnik postanowiłem ja kupić i założyć co by serducho mojej niuni nie mokło i nie wialo jej za bardzo od spodu :>Na pewno jest to jakiś zamiennik i być może jest tak lipnie wyprofilowany zmierzę tez jaki jest wymiar od najniższego punktu osłony do ziemi.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1BE to zawieszenie sportowe audi obniżone o 2cm w stosunku do standardowego. Wg mnie wygląda fajnie i też obstawiałbym 1BE. Jedynym rozwiązaniem jest 1BA. Musiałbyś pooglądać sprężynki. Jak są czarne to właśnie mogą być ori to mogą być kropki namalowane farbą. Jak znajdziesz jakieś znaki bądź numery to zapodaj tutaj to rozszyfrujemy co to jest. Jeśli miałbyś ori 1BE to na 100% znajdziesz kogoś kto się z Tobą zamieni na 1BA i jeszcze Ci dopłaci :naughty:

Ja osobiście nic bym nie robił z tym bo ładnie wygląda :good: tylko kółko wsadził większe i będzie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

IMG_1482.jpg

IMG_1485.jpg

to zdjęcia przedniego amortyzatora i sprezyny na amorku widnieja takie napisy:

1-0204-32-729-A

B O G E litery te sa w kwadracikach

Made in Germany

8DO413031G

znaczek audi

Do Not Open Gas Pressure

Z02[br]Dopisany: 26 Styczeń 2012, 14:26_________________________________________________

IMG_1486.jpg

IMG_1491.jpg

A to zdjęcia tyłu a na amorku widnieją takie napisy:

1510G

20508076

Auto-Teile

Aten czerwony napis u góry to AoToU[br]Dopisany: 26 Styczeń 2012, 14:35_________________________________________________

IMG_1493.jpg

IMG_1495.jpg

Pierwsza fotka to przód druga to tył.[br]Dopisany: 26 Styczeń 2012, 14:42_________________________________________________Prześwit od osłony i najniżej wystającej części jaka widać z zawieszenia to 12cm[br]Dopisany: 26 Styczeń 2012, 14:48_________________________________________________Proszę Zacne grono o jakieś sugestie odnośnie tych wymiarów i fotek i trochę informacji o tych kolorach na sprężynach co znaczą i czy takie powinny być w tym modelu. Czy wasze A4 maja mniej więcej takie same wymiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj koło 16 na jakimś balonie jak chcesz po polniakach i leśnych drogach jeździć (swoją drogą nie lepiej było kupić terenówkę?) jak na mój gust i tak masz dość wysoko :gwizdanie: u mnie na 1BE przód siedzi niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad tym :) :)Oczywiście Audi zostaje i bedzie moim oczkiem w głowie :)A na oku ma już fronterke za 3tys. w dislu tylko trzeba przy niej trochę popracować bo 2latka już stoi u gościa podkwiatka i nią nie smiga jest ubezpieczona i ma przegląd trzeba przy niej zrobić tylko pompę olejowa i trochę blacharka się zając jak to w oplu gościu ma ze 3 fury i tej nie używa na razie poczekam do lata to ja za 2kupie :)i na zimę i leśne wyprawy jak znalazł będzie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny masz wszystkie 4 ori 1BA. Z przodu amorki ori a tylne już kiedyś ktoś wymienił. Jak Ci zależy aby było trochę wyżej to zmień amorki na bilsteiny. Jeśli masz te amorki dobre to na razie nie ruszaj chyba że coś już z nimi nie tak to wymieniaj. Jeśli na tyle masz już jakieś słabe to proponowałbym wsadzić w pierwszej kolejności tył i zobaczysz jak to będzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To amortyzatory maja coś wspólnego z wysokością samochodu?A może ktos wie o ile mozna podniesc to orginalne zawieszenie do gory moze ktos robił coś takiego u siebie ?Myślałem o sprężynach od diesla ma ciezki przod wiec sprezyny powinny byc mocniejsze jak wlozył bym je do siebie to powinno trochę sie uniesc bo jest lzejsze tylko boje sie zeby niezrobil sie z byt sztywny i nieskakal po dziurach jak piłeczka?Co o tym myslicie? Mam tez w planie zadzwonic po niedzieli do dwóch zakladów ktore produkuja sprezyny i zorientowac sie ile takie cos by kosztowało Tzn. zrobienie sprezyn na zamowienie powiedzmy o pol zwoju dłuzszych czy tam o cały jak da rade tak by jeszcze zawieszenie spełniało swoje zadanie i niestracic własnosci jezdnych.Amoze ktos zakladal sprezyny od jakiegoś innego samochodu tak jak np do golfa 2 slyszałem ze zakladali od pasatów tylko obcinali X cm w zaleznosci jaka chcieli wysokość. Doradźcie coś w tym temacie proszę. Czy dać sobie spokój i zostawić jak jest?I najwazniejsze podpowiedzcie czy amortyzatory maja cos do wysokosci samochodu?Moze powinienem zaczac od tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś czytał ten dział to byś więcej wiedział. Ja u siebie wymieniłem na bilsteiny a mam sprężyny eibach pro kit -30mm. Wszyscy się dziwili czemu nie zszedł niżej. Właśnie tu na forum napisał mi ktoś że w niektórych amorkach może być troszkę inaczej osadzony talerzyk więc i wysokość będzie się różnić. Ogólnie amorek nie ma wpływu na wysokość tylko sprężyny ale różni producenci coś tam pokombinowali. Nie wiem, nie znam się ale wiem na 100% że przy różnych amorkach inaczej autko stoi. Nie jest to różnica 5cm ale +-1-2cm może być. Zaproponowałem Ci bilsteina bo wiem z własnego doświadczenia jak to będzie wyglądać. W moim profilu masz zdjęcia to możesz sam ocenić jak auto wygląda.

Żadnego kombinowania ze springami to Ci nie proponuję, tym bardziej jakiegoś ucinania itp. Zakładanie z 2.5TDI to też nie bardzo dobry pomysł bo auto będzie bardzo twarde i tak jak napisałeś będzie skakać.

Jak tamte amorki co masz są już do bani to kup sobie na tył te bilsteiny i zobaczysz jak to będzie wyglądać.

Możesz też kupić zamienniki sprężyn z kayaby. Możliwości jest dużo ale wg mnie i innych tu na forum to każdy chce raczej obniżyć autko a nie podwyższyć :gwizdanie:

Napisz jeszcze na jakich oponkach jeździsz bo może masz jakiś zły profil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ok :wink4: To zostaje Ci tylko podjąć decyzję co tam chcesz wsadzić. Masz już pewien obraz a na co się zdecydujesz to tylko od Ciebie zależy. Wymiany sprężyn na te od 2.5TDI nie proponuję ale jak chcesz to możesz jakieś zamienniki wsadzać byle nie najtańsze, kayaba będzie ok. Jeśli sprężynki wyglądają ok, nie są pordzewiałe itp a amorki masz kiepskie to zacząłbym od amorków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ojciec ma A6z 96r wygląda jak C4 tylko ze to od jakiegoś rocznika to A6 pisali bo coś tam pozmieniali :) Wożę się czasem fura starego i ciągałem nią przyczepkę a na niej1.5 tony towaru to trochę na tyle usiadła ale normalne biorąc pod uwagę ciężar w 5osob to prawie się nie zniża na sprężynach. do swojej założyłem hak i gaz w kole Hak trochę wazy butle mam 55l i jak zatankuje do pełna gazu i benzyny prawie 3/4 staram się zeby było to wydaje mi się ze ze jest nisko osadzona od ziemi a jak jeszcze wsadzę ze 2 osoby na tył to wyglada jak golf 2 z tylu z kolami schowanymi w nadkola.przyglądałem się na allegro sprężynom od A6 iA4 z tyłu i niby wyglądają tak samo maja tyle samo zwoji może mi ktoś podpowiedzieć czy będą pasowały na tył od A6 może bym sobie jakieś używki kupił i spróbował założyć może będzie bardziej twarda z tyłu??Co o tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od a4 avant załóż, bedzie tył wyższy i pasować bedą na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znalazłem takie sprężynki od A6/C4 może ktoś się orientuje czy podejdą do A4 sedan i co te kropki oznaczają?

2120419680.jpg

wiem na pewno ze są grubsze niż te w A4[br]Dopisany: 20 Luty 2012, 14:28_________________________________________________Witam.Chce jutro kupic te sprężynki co wyżej na foto są.Mógłby mi ktoś doradzi czy będą pasować czy szkoda mojej kasy załączam 2 fotki sprężyn dla porównania.

1fotka to orginal tyłA4

2084136876.jpg

2fotka to sprezyny od A6/C4

2155850197.jpg

Mozecie je porównać wzrokowo i doradzi czy będą pasować czy nie kupować? Bardzo proszę o pomoc bo już nie wiem czy zaryzykować i kupić i zobaczyć co z tego wyjdzie czy lepiej dołożyć trochę kaski i kupić od tego kombiaka? :mysli: [br]Dopisany: 23 Luty 2012, 18:00_________________________________________________[br]Dopisany: 23 Luty 2012, 19:10_________________________________________________Czy może kupić takie coś? http://moto.allegro.pl/sprezyny-audi-a4-kombi-sedan-wzmocnione-tyl-i2153605820.html lub http://moto.allegro.pl/sprezyny-audi-a4-kombi-avant-tyl-wzmocnione-hd-i2153606979.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tez mam ten sam problem.Przód samochodu jest niski.Może niektórym się to podoba ale ja akurat wolę off road :tongue4: Z tego co już się orientowałem to mam założone amorki 1BE lub cos bardzo podobnego.Na zawieszenie samochopdu nie narzekam ale tak jak mówie,nie lubie niskiego asmochodu szczególnie na miejsce w którym mieszkam.Obecnie samochód na tych spręzynach wygląda tak : http://polskajazda.pl/db/images_thumb_1037094_800_800_resize.jpg lecz jakby się znlazł chętny który chciał by sie zamienić to jestem bardzo chętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...