Jump to content
IGNORED

[ALL B5] Dziwne uderzenia przy zmianie z 2 na 3

martinezhyz

Recommended Posts

Witajcie. Mam takie pytanko. Jakies 3 tyg temu kupilem Audi i zauwazylem ze przy zmianie z 2 na 3, ale przy ostrej jezdzie, po gwaltownym puszczeniu sprzegla i dodaniu gazu slychac uderzenie, normalnie rabniecie. Jak jade spokojnie nic takiego sie nie dzieje. A i jeszcze to, ze 1 i 2 wchodzi z oporem. Czy te dwie rzeczy moga powodowac zuzyte poduszki pod skrzynia badz pod silnikiem??

[mod]Gdzie jest prefix!? - poprawiłem kolejne wylądują w koszu[/mod][br]Dopisany: 25 Styczeń 2012, 20:09_________________________________________________Sorki. Pierwszy raz pisze, prosze o wybaczenie :). Nastepne beda ok.

Sprawdź w jakim jest stanie poduszka oporowa z przodu silnika. Jest na dole w pasie przednim koło koła na wale. Jak jest wybita to może przy ostrym szarpaniu uderzać i robić hałas.

Jeśłi to jest pojedynczy huk, jesli ciągły przez jakiś czas to prawdopodobnie była robiona skrzynia i coś jest w niej nie tak, sprawdź z kanału czy czasem nie widać jakiegoś czerwonego silikonu.

Do tego jeszcze te ciężko chodzące biegi 1 i 2.

U mnie przy takich objawach poducha byla walnieta - dolna sruba wyrwana z elementem poduchy :(, juz z takim czyms kupilem

U mnie byla to prawa, pametaj jesli to boczna zeby przy probie domontazu odkrecic takze srodkowa, ulatwi sprawe - chyba nawet bez jej odkrecenia nie pojdzie bo nie wystarczy przestrzeni by wyjac stara i wlozyc nowa poduche. Poza tym wymiana bezproblemowa, dojsie do gornej srubki takie sobie, ale do ogarniecia.

a weź jak jedziesz nie za szybko złap za gałke zmiany biegów popchnij po przodu (jak jest np. na 3) i przyspieszaj pulsacyjnie, nie powinieneś wyczuć na gałce szarpnięc