Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dziwne uderzenia przy zmianie z 2 na 3


martinezhyz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam takie pytanko. Jakies 3 tyg temu kupilem Audi i zauwazylem ze przy zmianie z 2 na 3, ale przy ostrej jezdzie, po gwaltownym puszczeniu sprzegla i dodaniu gazu slychac uderzenie, normalnie rabniecie. Jak jade spokojnie nic takiego sie nie dzieje. A i jeszcze to, ze 1 i 2 wchodzi z oporem. Czy te dwie rzeczy moga powodowac zuzyte poduszki pod skrzynia badz pod silnikiem??

[mod]Gdzie jest prefix!? - poprawiłem kolejne wylądują w koszu[/mod][br]Dopisany: 25 Styczeń 2012, 20:09_________________________________________________Sorki. Pierwszy raz pisze, prosze o wybaczenie :). Nastepne beda ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w jakim jest stanie poduszka oporowa z przodu silnika. Jest na dole w pasie przednim koło koła na wale. Jak jest wybita to może przy ostrym szarpaniu uderzać i robić hałas.

Jeśłi to jest pojedynczy huk, jesli ciągły przez jakiś czas to prawdopodobnie była robiona skrzynia i coś jest w niej nie tak, sprawdź z kanału czy czasem nie widać jakiegoś czerwonego silikonu.

Do tego jeszcze te ciężko chodzące biegi 1 i 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy takich objawach poducha byla walnieta - dolna sruba wyrwana z elementem poduchy :(, juz z takim czyms kupilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie byla to prawa, pametaj jesli to boczna zeby przy probie domontazu odkrecic takze srodkowa, ulatwi sprawe - chyba nawet bez jej odkrecenia nie pojdzie bo nie wystarczy przestrzeni by wyjac stara i wlozyc nowa poduche. Poza tym wymiana bezproblemowa, dojsie do gornej srubki takie sobie, ale do ogarniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a weź jak jedziesz nie za szybko złap za gałke zmiany biegów popchnij po przodu (jak jest np. na 3) i przyspieszaj pulsacyjnie, nie powinieneś wyczuć na gałce szarpnięc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...