Jump to content
IGNORED

[B6 AVF] Jak w pełni korzystać z VAG-COM

HiRide
 Share

Recommended Posts

Jak moge w pelni korzystac z praogramu vag 311-2?Mam jego pelna wersje ale wiele modulow jest niedostepnych -" no resposne from controler" lub po podlaczeniu sie do radia lub navi "too many communications errorsto continue!"

Dodam ze fejs nie dziala z wersja 409 bo juz to sprawdzalem-dziala tylko z 311-2 ale tak jak pisalem jego dzialanie jest ograniczone do kilku funkcji.Czy ktos wie dlaczego i jak temu zaradzic ? :embarrassed:

może nie ma tych modułów z którymi chcesz się połączyć :)

może nie ma tych modułów z którymi chcesz się połączyć :)

mamori navi rns-e i chce sie z nia polaczyc a wyskakuje komunikat too many communications itp itp wiec navi mam modul tez powinien byc :mysli:

jaki kabel ??

com czy usb?

jak com to czy stosujesz przejsciowke com----usb??

ja masz usb to w opcjach trzeba ustawic szykosc transmisji itp.

Jak moge w pelni korzystac z praogramu vag 311-2?Mam jego pelna wersje ale wiele modulow jest niedostepnych -" no resposne from controler" lub po podlaczeniu sie do radia lub navi "too many communications errorsto continue!"

Dodam ze fejs nie dziala z wersja 409 bo juz to sprawdzalem-dziala tylko z 311-2 ale tak jak pisalem jego dzialanie jest ograniczone do kilku funkcji.Czy ktos wie dlaczego i jak temu zaradzic ? :embarrassed:

Program potrafi obsłużyć wiele modułów, których po prostu w twoim samochodzie nie ma.

Najlepiej na noc włącz sobie skanowanie błedów we wszystkich sterownikach, a rano będziesz miał listę wszystkch dostępnych modułów.

jaki kabel ??

com czy usb?

jak com to czy stosujesz przejsciowke com----usb??

ja masz usb to w opcjach trzeba ustawic szykosc transmisji itp.

Interfejs mam taki - USB KKL line (2 linie K) we wtyku OBD2 wiec nie stosuje zadnej przejsciowki.Mozesz mi dokladnie napisac jak mam zmienic lub ustawic predkosc transmisji i innych parametrow ?(troche jest tam tych ustawien)[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2008, 11:10 _________________________________________________

Program potrafi obsłużyć wiele modułów, których po prostu w twoim samochodzie nie ma.

Najlepiej na noc włącz sobie skanowanie błedów we wszystkich sterownikach, a rano będziesz miał listę wszystkch dostępnych modułów.

rozumiem Cie ale w takim razie jak to jest ze nie moge sie polaczyc z navi z radiem elektrycznym szyberdachem itd skoro mam te rzeczy w samochodzie?

zainstaluj vaga 208.1 PL tam w opcjach bedziesz mial napisane jakie dobre ustawienia są

zainstaluj vaga 208.1 PL tam w opcjach bedziesz mial napisane jakie dobre ustawienia są

tak zrobie i dam znac jakie to przynioslo rezultaty :hi: ale oczywiscie jesli ktos moze rozwiac moje watpliwosci to bede wdzieczny :)

Szybkość portu ustaw na '9600', a Latency zmień z 16 na 10.

dzieki :hi: w tym programie nie ma zadnych info jak to ustawic wiec mnie poratowales :notworthy:[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2008, 10:23 _________________________________________________

zrobilem tak jak napisales na vagu 209 i 311 ale niestety to nic nie dalo :disgust:

podejzewam ze trzeba cos zmienic w oknie startowym programu wag tam gdzie jest wybor portu com od 1do 4 i tam pod spodem jest duzo okienek z cyframi.

Jak zmieniam te cyfry to blok engine ktory zawsze dzialal,raz dziala a raz nie i tak samo inne.Zaleznie od wartosci liczby jaka wpisze albo lacze sie z blokiem,albo dostaje komunikat too many errors communications to continue albo no response from controler.Podsumowujac-z blokiem z ktorym moge sie normalnie laczyc moge sie nie polaczyc jesli tylko zmienie wartosci liczb w oknie glownym.Prawdopodobnie znajac odpowiednia konfiguracje liczb w oknie glownym programu wag bede mogl sie polaczyc chocby z navi i radiem-to tylko takie moje spekulacje.Teraz kolejnym problemem jest ta konfiguracja liczb.