Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Po odpaleniu silnika komunikat słabego ciśnienia oleju


Raftik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co jakiś czas mam niepokojące sygnały ze strony ciśnienia oleju silnikowego ale tylko odrazu po odpaleniu silnika.

Auto stało dwa dni w garażu nieużywane a na dworze w nocy -11 stopni C, dzisiaj rano odpalam silnik i na wstępie dostaje 4 sygnały braku ciśnienia oleju (miga lampka i sygnał dźwiękowy), po 4 sygnałach jest cisza i silnik sobie pracuje. Podczas jazdy nigdy nie zapaliła mi się kontrolka ciśnienia oleju tylko miałem kilka razy coś takiego odrazu po odpaleniu auta. Czy ktoś miał coś takiego u siebie ? Czy to może być wina walniętego czujnika ciśnienia oleju ? W zeszłym roku miałem mierzone ciśnienie oleju i było na przyzwoitym poziomie.

Napiszcie proszę jak macie jakieś sugestie.

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakim oleju jeździsz ? może od mrozu olej aż tak zgęstniał że pompa oleju miała problem pociągnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki przypadek ale tylko jak auto dlugo stalo na mrozie czyli jak u Ciebie,wiec trzeba wiecej jezdzic tylko co lac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możę pompa już tak nie podaje zmierz ciśnienie oleju kolego na początek. Widziałem że też chcesz czyścić smog może to też jakaś przyczyna :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść smoka i zalej jakieś dobre 5w30 :)

Bardzo poważnie to rozważę po czyszczeniu smoka :mysli: Pewnie padnie na Castrola.

Mam tylko nadzieję, że własnymi siłami dam radę dostać się do tego smoka a wiem, że w ADR nie jest to takie proste :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś mieszkał bliżej łodzi razem byśmy się pomęczyli :) mi się poci na łączeniu miski z blokiem i chce się za to zabrać na wiosne choć ubytki oleju 0.8L na 12 000 wiec chyba spoko zalej mobilem albo motulem ja śmigam na Mobil5w50 rally forumla Bardzo dobry olej

ale zmierzyć ciśnienie jeszcze nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...