Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Odma a termostat


moscic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Klubowiczow.

Mam pytanie odnosnie odmy. Wczoraj rano jak odpalilem samochod to wyrzucilo mi bagnet od sprawdzania oleju. Rozmawialem z mechanikiem. Powiedzial ze prawdopodobnie odma jest zapchana i zamarzla. I w sumie to moze byc prawda bo wtedy cisnienie wyrzuci bagnet. Ale czy przyczyna tego moze byc jazda na niedogrzanym silniku? Mam do wymianyu termostat. I bylem juz umuwiony z mechanikiem na jego wymiane. Ale niestety przyjechalem na takim z anglii. Wyczytalem ze przy jezdzie na niedogrzanym silniku w odmie moze skraplac sie woda. Jesli tak jest to wiadomo dlaczego zamarzla.

czy warto czyscic odme czy moze lepiej ja wymienic na nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby jej wymieniać. Wymontuj tylko węże i zawór regulujący ciśnienie w skrzyni korbowej (czarny dekiel na pokrywie zaworów) i sprawdź ich drożność oraz zamocz zawór w gorącej wodzie by rozpuścić osad, który może blokować jego wewnętrzną membranę. Z drugiej strony zamarzanie odmy w TDI to praktycznie niespotykany przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to moze dzisiaj wezme sie za czyszczenie. A co z tym termostatem? Oczywiwscie idzie do wymiany. Mechanik juz umowiony bo ja nie mam warunkow do tego. Podczas jazdy w nocy w polsce wskaznik temperatury cieczy ledwo sie podnosil. Wskaznik temp oleju rowniez. Wiec to byla jazda na niedogrzanym silniku. Czy ma to wplyw na osadzanie sie czasteczek wody w odmie? I przez to zamarzlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...