Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Czy to problem z aku, a może coś innego?


saj

Rekomendowane odpowiedzi

Więc od początku:

b5 jeździło na Varcie kiedy go kupiłem, na wakacje postał tydzień i już nie palił. Podpiąłem, naładowałem i tak do zimy.

Teraz jest nowy Bosh S4 680 stał 4 dni i aku sie skończyło :sick3:. Co więcej podłączyłem prostownik naładowałem i po 2 dniach znowu problem ale odpalił, tylko że prawdopodobnie padł sterownik od AIR BAGÓW (kontrolka na tablicy) :wallbash:, który wymieniałem z 2 miechy temu.

Czy mam coś z elektryką że tak pada aku? i czy sterownik padł przez prąd ,a może niską temperaturę w nocy (ok -25st)???

proszę o pomoc bo nie wyrobię nerwowo i z kasą na sterowniki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz amperomierz to podłącz go szeregowo z akumulatorem i zobaczysz jaki jest pobór prądu, Tylko nie odpalaj jak będziesz miał podłączony amperomierz bo możesz go uszkodzić jeżeli nie jest przystosowany do dużych prądów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz amp tak jak kolega wyżej opisał, wyłącz wszystkie odbiorniki i po kolei wyciągaj bezpieczniki, i obserwuj wskazania amp, jak wyciągniesz bezpiecznik i wszkazanie amp gwałtownie spadnie to znaczy że tam masz zwarcie(sprawdz za co odpowiada dany bezpiecznik i wiesz mniej więcej gdzie szukać)

troche zawile napisałem ale chyba mniej więcej wiesz o co kaman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze Ci kolega wyżej opisał jedyny sposób na sprzawdzenie co pobiera prąd. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good:

Więc będę sprawdzać :hi:

pozdro

A czy orientujecie się co pali główny sterownik air bag'u? czy moze to byc spowodowane temperaturą? Raz już go naprawiałem i znowu padł... :wallbash: a to kosztowna impreza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saj ?

Po to kupiłeś TDi żeby stał po kilka dni ?

Diesel musi jeździć! Przynajmniej w takie temperatury !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie: gdyby kózka nie skakała...

A że lewa noga wypadła z gry to i manualem nie pojeździsz... :thumbdown: pozdrawiam i nie rzyczę:)

Ale z drugiej strony po co pytać skoro lepiej pierniczyć 3 po 3 prawda... :wallbash: :wallbash:

i jak chcesz się udzielać to lepiej poradź na temat sterownika mądralo... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz VAGa ?

Jak tak to napisz jakie błędy w Air Bagu Ci wyskakują.

Jak pali Ci sterownik to może od wilgoci na samym sterowniku bądź na kablach ?

Jak nie masz VAGa, zapraszam do Siebie, postaram się pomóc bo już przerabiałem kwestie AB ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...