Jump to content
IGNORED

[ALL B7] Dziwne zachowanie bixenonów

Popers
 Share

Recommended Posts

Witam, szukałem tego tematu lub czegoś podobnego na temat, ale nie mogłem nic znaleźć. Przechodząc do problemu to w trakcie jazdy czasami gasną xenony, czasami tylko jeden prawy, a czasami oby dwa na nie dłużej jak 5-10 sekund, oprócz tego są momenty, że bardzo drżą i czasami świecą daleko, a czasami blisko. Wolałbym zasięgnąć najpierw rady od was, żeby starszy nie jechał do ASO, bo wiadomo, że kasę zdarliby od niego, dodam, że w swoim aucie (Renault Laguna) nic takiego się nie dzieje z wyżej wymienionych problemów.

Jeżeli gdzieś już coś o tym było na forum to sorry i proszę o skasowanie tematu i w miarę możliwości podaniu mi linka do tego :)

Pozdroo Popers :)

Skoro drżą to może są niedokręcone albo gdzieś jest spory luz - wtedy wszystko się rusza i może coś nie stykać.

Z tego co wiem, to żeby dostać się do reflektora to trzeba zdejmować przód więc trochę masz utrudnione zadanie, które mogłoby polegać na wyjęciu reflektora i przejrzeniu całości.

Ewentualnie może jak podepniesz VAGa to jakieś błędy będą w pamięci.

Masz orginalnie montowane czy dokłądane przez kogoś?

Wyjechały razem z autem z salonu i od pewnego czasu tak się dzieje....Jak się rozgrzeją to z mniejszą częstotliwością gasną, ale gasną :kwasny: a reszta się nie zmienia. Strasznie wkurzające to jest jak się jedzie w nocy i nagle gaśnie 1 xenon lub 2 choćby tylko na chwilkę, ale jednak :confused4:

Wyjechały razem z autem z salonu i od pewnego czasu tak się dzieje....Jak się rozgrzeją to z mniejszą częstotliwością gasną, ale gasną :kwasny: a reszta się nie zmienia. Strasznie wkurzające to jest jak się jedzie w nocy i nagle gaśnie 1 xenon lub 2 choćby tylko na chwilkę, ale jednak :confused4:

A na auto nie masz gwarancji jeszcze ?

Szczerze to nie wiem, starszy coś tam gadał, że jest, ale w serwisie ktoś mu powiedział, że to nie podlega gwarancji z jakichś tam przyczyn....Ja nie mieszam się tak bardzo do jego auta, chyba, że moje jest schowane to biorę jego i gdzieś jadę. Myślałem, że ktoś z forum może miał taki sam problem jak ja. W najbliższym czasie chyba jednak pojedzie na serwis i wtedy wszystko będzie wiadomo co było przyczyną no i najważniejsze, czy uznają gwarancję na to.

myslę że coś z przetwornicami,podjedz do ASO jeśli masz gwarancję.

ostatnio dziwne żeczy dzieją się w tych nowych samochodach.wydaje się że COŚ a jest całkowicie co innego ... :gwizdanie:

myslę że coś z przetwornicami,podjedz do ASO jeśli masz gwarancję.

ostatnio dziwne żeczy dzieją się w tych nowych samochodach.wydaje się że COŚ a jest całkowicie co innego ... :gwizdanie:

rowniez stawiam na przetwornice.Mozesz zamienic stronami palniki xenonowe

Witam, u mnie były takie same objawy ale tylko z jedną żarówką D1S.

Okazało się że jest już na wykończeniu, na samym końcu działała jak lampa stroboskopowa.

Po wymianie żarówki jest wszystko ok.

Dziwne u Ciebie jest to że dwie lampy tak Ci się zachowują, chyba że to przypadek i dwie żąrówki Ci padają.

Takie są objawy spalonej żarówki , miałem to samo .

Nie kupuj żarników w Audi bo kosztują 750 zł sztuka.

Tak jak pisze ono kup D1S z allegro.

A druga rzecz to drgania sa częste własnie w bixenonie bo poluzowuje się soczewka...trudne do wyeliminowania...

Witam i przepraszam za tak długą nieobecność ale końcówka roku na studiach, sesja, praca i nawet czasu na sen brakowało :(

odnośnie tego gaśnięcia, to auto było w ASO w NOMA2 w Katowicach i tam panowie niczego złego nie stwierdzili i mówili, że wszystko jest OK, ale problem ten ciągle istnieje, i powiedzieli, że żarniki jak i przetwornice są w jak najlepszym stanie.Chyba będę musiał poszukać ze starszym jakiegoś elektryka magika do tego :)

P.S Sorry, że odgrzebuje stary temat, ale po marchewkę zakładać kolejny lub wpisywać się gdzieś, jak ten dotyczy mojego problemu :)

Pozdrawiam i do zobaczenia na drodze :)